дивись.info

Уряд Канади профінансував створення сімейних ферм на Стрийщині

Уряд Канади профінансував створення сімейних ферм на Стрийщині

Вчора, 7 грудня, с. Великі Дідушичі, що на Стрийщині відкрили дві новозбудовані сімейні молочні ферми. Обидві ферми запрацювали за підтримки Українсько-канадського проекту Львівської аграрної дорадчої служби «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

Про це повідомила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз.

Обидві молочні ферми створені молодими родинами – Ілик Христини та Ілик Марії. На сьогоднішній день сім’я Ілик Христини утримує 4 корови, але в майбутньому планує збільшити поголів’я до 8 корів. Родина Ілик Марії  утримує 1 корову, але у планах – придбання ще 9 корів.

«Тішить те, що дві родини залишились в рідному селі та вирішили працювати і розвивати галузь тваринництва, а саме молочне скотарство, –  зазначила Наталія Хмиз. – Стимулом для розвитку ферм стала співпраця з Львівською аграрною дорадчою службою, яка реалізує проект Уряду Канади “Розвиток молочного бізнесу в Україні”».

Для покращення умов утримання корів сім’ї отримала від Проекту гумові килимки, поїлки, лампи для освітлення, вентилятори із системою автоматичного управління на суму 100 тисяч гривень кожна.

Окрім того, Наталія Хмиз відзначила важливість підтримки на обласному рівні подібних сімейних молочних ферм, адже це дозволяє створити у сільській місцевості нові робочі місця.