дивись.info

На порозі екокатастрофи: доступ до запасів урану може отримати приватна компанія

На порозі екокатастрофи: доступ до запасів урану може отримати приватна компанія

На території Дніпропетровської та Миколаївської областей незаконний доступ до запасів урану може отримати приватна компанія «Атомні енергетичні системи».

Бізнес-групи, які стоять за компанією, намагаються отримати спецдозволи на користування надрами без проведення аукціону.

Йдеться про Новогівську ділянку та Сурську площу в Дніпропетровській області, а також про Михайлівську площу, Сафонівську ділянку та Садову площу в Миколаївській області.

Експерти екологічної галузі вже висловили занепокоєння цією ситуацією, адже уран становить велику радіоактивну небезпеку для життя. Компанія «Атомні енергетичні системи» не має погодження Міністерства охорони здоров’я і документів, що підтверджують захист персоналу, населення та довкілля від іонізуючого випромінювання. А це, відповідно до Закону України «Про видобування та переробку уранових руд», є обов’язковою умовою для отримання спецдозволів на користування надрами, у конкретному випадку – урановими рудами. Губернатор Миколаївської ОДА Олексій Савченко цю тему відмовився коментувати.

Нещодавно журнал «Фокус» опублікував рейтинг забрудненості областей України. Виявилося, що найнебезпечніші для життя – Дніпропетровська та Кіровоградська, де видобувають уранові руди. Вони мають найвищі показники радонного випромінювання. Відповідно, це позначається на здоров’ї місцевих жителів – тривалість життя у цих областях є чи не найнижчою в Україні, а кількість онкологічних та інших серйозних захворювань постійно зростає.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.