дивись.info

Поляки перекладають відповідальність за інцидент у Перемишлі на українців, – консул

Поляки перекладають відповідальність за інцидент у Перемишлі на українців, – консул

Організатори маршу орлят, який відбувся минулої суботи у Перемишлі і під час якого звучали вигуки «смерть українцям», заявили, що цей інцидент – це провокація українців. Про це Дивись.info повідомив консул України у Гданську Лев Захарчишин.

103999999988777konsul

«Не чув досі жодних офіційних заяв з приводу подій в Перемишлі. Проте читав, що організатори маршу орлят заявили, що цей інцидент – провокація українців. Для українських дипломатів пріоритетом є побудова добросусідських стосунків з Польщею, але не ціною гідності українців і України і тому вже є реакція українського посольства», – сказав Лев Захарчишин.

Нагадаємо, у польському Перемишлі на «Марші орлят перемишльських і львівських», який проходив 10 грудня, учасники біля будівлі Українського народного дому почали скандували: «Смерть українцям!», що викликало вкрай негативну реакції українців особливо тому, що захід відбувався під патронатом мера Перемишля Роберта Хоми. Міський голова раніше завжди прихильно ставився до української громади і охоче відвідував заходи, організовані українцями.

Читайте також: Марш у Перемишлі – сигнал, що польські націоналістичні середовища вийшли з маргінальної зони, – Ігор Ісаєв

Крім того, серед організаторів маршу неформальна група «Патріотичний Перемишль», яку очолює історичний реконструктор Мирослав Майковський, відомий своєю проросійською позицією. Він неодноразово був помічений на російських федеральних каналах у пропагандистських сюжетах.

Тим часом Посольство України у Польщі звернулося до МЗС розслідувати інцидент і дати йому оцінку.

«Ми звернулися до МЗС Польщі, до центральних органів влади, місцевих органів влади з вимогою провести розслідування цього інциденту і знайти винних, і в майбутньому не допустити подібного роду дій і заходів. Наразі такої відповіді ще немає», – заявив посол Андрій Дещиця.

Посол пообіцяв, що українська сторона робитиме акцент на тому, щоб знайти винного до розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.