дивись.info

У Поморянах рятують замок

У Поморянах рятують замок

Учора у Поморянському замку розпочали роботи з ліквідації аварійного стану, а саме: облаштування тимчасових протиаварійних кріплень.

Про це повідомив депутат Золочівської районної ради Василь Ляшовський на своїй сторінці у Фейсбук.

З обласного бюджету на ліквідацію аварійного стану було виділено 700 тисяч гривень.

Довідка

Поморянський замок — пам’ятка історії та архітектури в селищі Поморяни Золочівського району Львівської області. Дотепер збереглись два двоповерхові корпуси і кругла кутова вежа. У південному корпусі є відкрита галерея.

Замок належав руській родині Кердеїв. До 1462 р. замок належав подільському воєводі Грицьку Кердейовичу, далі — його сину, теребовлянському старості — Сигізмунду Кердею, який загинув у 1498 р. при його обороні від татарського нападу. Його син Ян Кердей (Саід Бей) був взятий тоді дитиною татарами в полон, пізніше виховувався в школі для яничарів і був послом султана Сулеймана І до короля Сигізмунда І Старого.

У плані замок був прямокутний. Мав 2 поверхи з кутовими вежами і замковим подвір’ям. В центрі північного крила замку була в’їзна башта, до якої вів звідний міст, з інших боків замок оточувався руслом та болотами річки Золота Липа. Навколо споруди були мури та рови. По боках в’їзної вежі стояли господарчі будинки.

Після багатьох перебудов і довгого періоду занепаду він втратив свій первісний вигляд і перебуває в аварійному стані.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.