дивись.info

Мінфін хоче планувати бюджет на три роки вперед: представлена концепція

Міністерство фінансів України представило концепцію середньострокового бюджетного планування з елементами гендерно-орієнтованого бюджетування, повідомляє УНІАН. Презентацію провела перший заступник міністра фінансів Оксана Маркарова, на круглому столі в Києві.

За словами заступника міністра, перший середньостроковий план в рамках нової концепції буде впроваджуватися вже в 2017 році.

За словами Маркарової, перший середньостроковий план у рамках нової концепції впроваджуватиметься вже в 2017 році. «Трирічну декларацію ви побачите вже у квітні місяці», – додала вона.

Маркарова наголосила, що в розробці концепції беруть участь ключові донори України, включаючи Казначейство США і Міжнародний валютний фонд, оскільки ця реформа є ключовою для ефективного управління державними фінансами. «Серед якісних показників будуть таргетування державного боргу і зниження бюджетного дефіциту. Але також по кожному напрямі будуть свої КРІ. Для освіти вони будуть одні, для медицини – інші. Для нас, як для Міністерства фінансів, головне – заощадити ресурс, але не за рахунок якості, тієї чи іншої державної послуги чи її скасування», – зазначила вона.

Роз’яснюючи принципи гендерно–орієнтованого бюджетування, Маркарова наголосила, що йдеться, насамперед, про раціональне використання фінансових ресурсів.

«Наприклад, по Міністерству молоді і спорту, коли плануються позашкільні спортивні гуртки, потрібно визначити, які потрібні гуртки. Наприклад, що потрібніше, танці чи бокс у певному приміщенні в конкретному районі. Якщо до цього не враховувати на початковому етапі питання гендеру – кого у нас в цьому районі більше, хлопчиків чи дівчаток, – то фінансування, яке виділяється на ці гуртки, буде або неефективним, або буде неправильно розподілятися», – пояснила вона.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.