дивись.info

НБУ ще один банк відніс до категорії неплатоспроможних

Національний банк України зарахував до категорії неплатоспроможних «КБ «Інвестбанк». Про це повідомили в НБУ.

Відповідно до вимог статті 76 Закону України «Про банки і банківську діяльність» 15 грудня 2016 року Правління Національного банку України прийняло рішення № 490-рш/БТ «Про віднесення Публічного акціонерного товариства «КБ «Інвестбанк» до категорії неплатоспроможних».

Причиною такого рішення стало те, що після віднесення ПАТ «КБ «Інвестбанк» до категорії проблемних його акціонери не вжили достатніх заходів для приведення розміру статутного капіталу банку у відповідність до вимог законодавства. У зв’язку з цим статутний капітал ПАТ «КБ «Інвестбанк» на 15 грудня 2016 року не відповідав вимогам законодавства щодо мінімального розміру статутного капіталу в 120 млн. грн.

Нагадаємо, що згідно з постановою НБУ №58 від 4 лютого 2016 року, банки були зобов’язані забезпечити мінімальний розмір статутного капіталу в 120 млн. грн. до 17 червня 2016 року.

За даними НБУ, 98% вкладників ПАТ «КБ «Інвестбанк» отримають свої вклади у повному обсязі – їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тис. грн.

Станом на 7 червня 2016 року власниками істотної участі ПАТ «КБ «Інвестбанк» були громадяни України Олексій Котковський (41.25% акцій банку), Олександр Незвінський (19.96% акцій), Тамара Незвінська (2.35% акцій) та ТОВ «Баб-Інвест» (24.05% акцій).

Читайте також:  «Несолодкий» бізнес Авраменка опинився на межі краху, або Афера з багатьма відомими

Нагадаємо, Національний банк України прийняв рішення про віднесення банку «Траст» до категорії неплатоспроможних через порушення заборони регулятора на залучення цим банком вкладів, встановленої з 2 липня у зв’язку з проблемним статусом фінустанови.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.