дивись.info

Місія «Чорний Тюльпан» з 2014 року вивезла з Донбасу понад 800 тіл загиблих військових

Гуманітарна місія «Чорний Тюльпан», яка реалізується в рамках ВГО «Союз «Народна Пам’ять», з вересня 2014 року, після подій Іловайського котла і Савур-Могили, на сьогоднішній день знайшла і евакуювала з Донбасу понад 800 тіл загиблих військових.

Про це керівник місії Ярослав Жилкін сказав в УНІАН на прес-конференції «Підсумки роботи гуманітарної місії «Чорний Тюльпан» у 2016 році: пошук і вивезення загиблих в АТО».

Зокрема, він розповів, що з моменту початку роботи місії надійшло 1290 повідомлень про потенційні місця поховання загиблих військових. За його словами, 54 запити ще потребують перевірки. З сім`ями загиблих було встановлено ефективне співробітництво з обміну інформацією. На сайт місії надійшло 433 повідомлення і на спеціальну гарячу лінію – 846 дзвінків. Місією була створена база даних на основі інформації, яка надходила в ході пошукових робіт. База даних включає детальні профілі місць поховань і карти поховань військових на сході України. Крім того, було розроблено алгоритм обмеженого доступу для осіб, які тим чи іншим чином задіяні у слідчих діях.

”Створена і наповнюється база даних щодо місць поховань евакуйованих тіл загиблих, а також розшуку і зниклих безвісти”, – сказав Жилкін. Він додав, що до організації місії входить понад 100 волонтерів, і 88 з них безпосередньо брали участь у виїздах на непідконтрольну уряду України територію Донбасу. Ще 13 осіб задіяні в офісній роботі, в тому числі, в логістичній організації місії. «Чорний Тюльпан» включає 7 професійних польових команд, які працюють за принципом ротації. Вже було проведено 83 ротації. У діяльності місії налагоджена робота аналітичних і дослідницьких груп, які намагаються зібрати воєдино всю наявну в різних базах даних і структурах інформацію для детальної аналітичної роботи.

Разом з тим керівник місії розповів про результати роботи волонтерів за 2014-2016 рр .

«На сьогодні всього відпрацьовано 810 тіл і фрагментів тіл», – сказав Жилкін.

«Перша робота, безпосередньо найважча – це та, що мала на увазі виїзд на ту територію, яка не контролюється. Проводити опитування місцевого населення, пошукові й ексгумаційні роботи, потім евакуація тіла на підконтрольну Україні територію і передача для ідентифікації у відповідні органи судово-медичної експертизи. Таких було 329 тіл», – розповів керівник місії.

Він додав, що 29 з 329 тіл було знайдено на прифронтовій території. Також окремо ще 240 тіл було евакуйовано з прифронтової зони, і ще 47 тіл було доставлено родичам загиблих для поховання.

Також місія «Чорний Тюльпан» надавала допомогу українським військовим з вивезенням тіл, які зверталися з відповідним проханням, оскільки для вивезення не вистачало сил і засобів. «Це привозити загиблих, особливо в ході Дебальцевського котла, дебальцевських подій, аеропорту, тобто коли вони не справлялися своїми силами, ми привозили тіла загиблих з прифронтової зони в органи СМЕ для подальших процесуальних дій», – сказав Жилкін.

За його словами, місія також доставляла 194 тіла або їх фрагменти сторонам конфлікту через лінію зіткнення, що не було пов’язано з знаходженням тіл під час польових робіт.

Говорячи про результати роботи конкретно в 2016 році, місією «Чорний Тюльпан» було знайдено, евакуйоване і транспортовано 106 тіл (у тому числі фрагментів). З них 30 тіл доставлено в органи СМЕ з прифронтової території, окремо місія допомагала евакуювати 7 тіл, 24 тіла було знайдено на місцях боїв, які проходили в 2014 році. 45 тіл було доставлено рідним для поховання.

У цілому місія здійснила 274 виїзди і обстежила близько 60 населених пунктів у зоні конфлікту, половину з них повторно обстежили. У Донецькій області обстежено близько 50 пунктів. В основному, роботи велися в Красноармійську, Сніжному, Бахмуті (колишній Артемівськ), Донецьку і Курахові. У Луганській області обстежено близько 10 населених пунктів.

Також Жилкін повідомив, що є місця, де ще мають вестись пошукові роботи.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.