дивись.info

«Храму джедаїв» не вдалося отримати реєстрацію в Великобританії

«Храму джедаїв» не вдалося отримати реєстрацію в Великобританії

Британська комісія з питань благодійності відмовилася реєструвати «Храм Ордена джедаїв» в якості благодійної організації через те, що він не є «обґрунтованої і виразної релігією», повідомляє The Guardian. У комісії заявили, що джедаїзму як релігії не вистачає духовної складової.

«Храм джедаїв» – переважно, якщо не виключно онлайнове співтовариство. Доказів того, що духовні практики займають центральне місце в діяльності групи, в повній мірі немає, – повідомляється в заяві комісії. – Доктрина джедаїзму запозичує багато з інших світових релігій і філософських вчень».

На думку членів комісії з питань благодійності, сукупність запозичень не є достатньо переконливим віруванням. Вони також додали, що джедаїзм занадто неоднозначний і його можна по-різному інтерпретувати.

Храм Ордена джедаїв, заснований в Бомонт, штат Техас, згідно з американським законодавством вважається благодійною неприбутковою організацією. Спроба іншої гілки джедаістов отримати аналогічний статус в Новій Зеландії провалилася в минулому році.

Сайт Храму стверджує, що джедаїзм виробляє у його адептів доброзичливість, розуміння, співчуття і спокій. «Ми не навчаємо містичну силу або створення світлових мечів, ми не фан-клуб «Зоряних воєн» і ми – не місце для людей, які просто хочуть носити значок «Я джедай», – йдеться на сайті.

Бренна Кавелл, психолог і прес-секретар храму, повідомила, що спільнота розчарована рішенням комісії з питань благодійності. «Ми доклали багато зусиль і справді зробили все можливе, щоб показати, чому ми вважаємо себе окремою релігією, і якими перевагами ми маємо не тільки для наших членів, а й для широкого загалу», – заявила Кавелл.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.