дивись.info

Мінфін представив нову наглядову раду націоналізованого «ПриватБанку»

Міністерство фінансів представило новий склад наглядової ради націоналізованого «ПриватБанку», що складається із 7 членів.

Як повідомив глава Мінфіну Олександр Данилюк на прес-конференції в Києві, до наглядової ради увійшли керуючий директор Європейського банку реконструкції та розвитку у Східній Європі Франсіс Маліж, заступник міністра фінансів Оксана Маркарова, член ради директорів ЄБРР від України Артем Шевальов, керуючий партнер інвесткомпанії Apollo Management Андреа Манетта, фінансист, автор реформи фінсектору в Ірландії Стівен Сіліг, уповноважений з перспективних проектів «Нафтогазу» Сергій Алексєєнко, фінансист і автор програми реформування банківської системи Туреччини Енгін Акчакоча.

«Дуже важливо, щоб банк зберіг свої конкурентні переваги… Для цього необхідно, щоб банком, незалежно від того, хто є його власником, керував професійний менеджмент і наглядова рада», – наголосив Данилюк.

За словами голови Мінфіну, голову нової наглядової ради обиратимуть його члени самостійно.

У свою чергу Франсіс Маліж, присутній на прес-конференції, зазначив, що завданням нової наглядової ради буде поліпшення корпоративного управління банку.

«Для мене це велика честь. Я погодився, щоб допомогти в стабілізації, і допомогти Україні покращити здоров`я банківського сектору. Дивлячись на останні події, я дуже вражений. «Приват» демонструє великий запас стійкості, пройшов ситуацію без припинення діяльності. Також ми бачимо, що банк має довіру з боку клієнтів. Але треба працювати над поліпшенням корпоративного управління, щоб в майбутньому не було сюрпризів», – сказав керуючий директор ЄБРР у Східній Європі.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів на позачерговому засіданні в неділю, 18 грудня, ухвалив рішення передати в 100% державну власність найбільший в Україні банк «ПриватБанк». Рішення було ухвалено на підставі результатів засідання Ради національної безпеки і оборони України на пропозицію Національного банку України.

Як зазначав міністр фінансів Данилюк, «ПриватБанк» продовжить свою роботу в звичайному режимі, а команда нового менеджменту буде сформована найближчими днями.

19 грудня Нацбанк надав націоналізованому «ПриватБанку» кредит рефінансування на 15 млрд грн.

22 грудня Мінфін представив колективу банку нового голову правління Олександра Шлапака і оголосив про призначення нової наглядової ради фінустанови.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.