дивись.info

Політолог розклав по полицях суть конфлікту між Україною та Ізраїлем

Політолог розклав по полицях суть конфлікту між Україною та Ізраїлем

Минулого тижня Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, в якій закликала Ізраїль припинити будівництво поселень на окупованій палестинській території. Резолюцію підтримали 14 членів Ради, зокрема і Україна. Ізраїль, у свою чергу, відмовився виконати резолюцію. Ба більше: голів МЗС країн, які підтримали резолюцію, не прийматимуть в Ізраїлі, зазначають тамтешні ЗМІ.

ІА Дивись.info поговорила з політологом Олександром Палієм, аби з’ясувати, чи варто було нам голосувати за цю резолюцію та які таке рішення матиме наслідки для українсько-ізраїльських відносин.

Олександр Палій
Олександр Палій

«Рішення резолюції забороняє будь-яке будівництво на Західному березі ріки Йордан, тобто тих територіях, які були захоплені Ізраїлем у 67-му році, – пояснює політолог Олександр Палій. – А Ізраїль будує. Він каже, що кордон з палестинською автономією має проходити інакше. Не так, як у 67-му році було передбачено. Тому Ізраїль і не виконує резолюцію. Він не дотримується, до речі, не тільки цього рішення Ради безпеки ООН».

Експерт каже, що Україна у цьому питанні не могла виступити інакше, бо резолюцію підтримали фактично всі члени Ради безпеки: Китай, Японія, Франція та інші.

«Навіть Сполучені Штати непрямо підтримали, коли утрималися. І нам виступити по-іншому у цьому питанні було б дуже важко. Ну і, крім того, американці практично цю резолюцію проштовхували. А вони нас багато разів підтримували. Навіть незалежно від адміністрації Трампа чи Обами. Просто американська дипломатія залишиться стабільною. Нам не можна підривати довіру і дуже кон’юктурно підходити до питань».

Утім, політолог зауважує, що для України ця ситуація неприємна, оскільки Ізраїль для нас «є природнім партнером». У той же час Олександр Палій наголошує, що зараз в ізраїльтян відносини псуються практично з усіма державами, які проголосували за цю резолюцію.

«Ми далеко не першу скрипку у цій історії грали. Будемо сподіватися, що для нас це не матиме серйозних наслідків», — зауважує експерт.

Варто зазначити, що, як відмічає Олександр Палій, нині вже зірвано візит прем’єр-міністра Володимира Гройсмана до Ізраїлю. Крім того, скасовані також зустрічі з британським прем’єром та прем’єром КНР.

«Усі розуміють, що це не наша гра, там великі дяді грають. Зараз така ситуація, що треба пояснити ізраїльтянам: ми по більшості питань їх позиції підтримуємо, але є такі питання, де Україна вимушена займати іншу позицію, бо інакше не можна».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.