дивись.info

Ветерани АТО заявили про початок блокади окупованого Донбасу

Ветерани двох добровольчих батальйонів «Донбас» і «Айдар» оголосили про початок блокади так званих республік «ДНР» і «ЛНР». Про це заявив на прес-конференції «Дії ветеранів АТО після закінчення терміну ультиматуму російським найманцям на Донбасі» другий командир батальйону «Донбас» Анатолій Виногродський, повідомляє КНК.Медіа.

«Був ультиматум щодо звільнення наших військовополонених. Керівництво терористичних організацій його не виконало. Тепер ми починаємо блокування поставок продуктів на окуповані території», – сказав Виногродський.

За його словами, подібна акція, організована ветеранами АТО, вже проходила.

«Ми вже блокували автомобільні дороги Донбасу. З нами брали участь інші добровольчі батальйони. Після того, як ми припинили туди подачу продуктів харчування, тоді відбувся обмін полоненими», – повідомив Виногродський.

Він заявив, що метою їхніх дій є прискорення процесу звільнення військовополонених – не тільки тих, чиї імена внесені в офіційний список заручників, але і бійців добровольчих батальйонів, які вважаються безвісти зниклими, хоча надходять дані про їхнє перебування у бойовиків.

Другий командир батальйону «Донбас» розповів, що на відміну від першої блокади, тепер їхні дії будуть більш продуманими і матимуть системний характер.

«Ми готуємо наші сили, готуємо людей, які братимуть участь в блокаді. І всі свої дії будемо озвучувати і показувати, щоб нас правильно розуміли», – зазначив він.

Натомість колишній в. о. начальника штабу батальйону «Айдар» Валентин Лихоліт заявив, що на Майдані вже встановили мобілізаційний штаб і запрошують всіх бажаючих приєднатися.

Він підкреслив, що ця блокада не стосуватиметься мирних жителів, які купують продукти на підконтрольній Україні території. Акція буде стосуватися виключно контрабандних потоків.

«Ми не будемо припиняти дії мирних жителів, які проносять собі продукти харчування. Ми будемо звертати увагу на масштабну контрабанду», – зазначив Лихоліт.

Начальник Штабу блокади Сергій Якимович підкреслив, що блокада буде проходити виключно в рамках чинного законодавства, а саме в рамках закону про заборону торгівлі з окупованими територіями.

Як повідомлялося, два тижні тому ветерани батальйонів «Донбас» і «Айдар» висунули ультиматум НВФ, які діють на Донбасі, відпускати військовополонених України або колишні бійці будуть перекривати торгові потоки, які йдуть з території України на окуповану територію.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.