дивись.info

Перші години перемир’я в Сирії пройшли спокійно

Перші години перемир’я в Сирії пройшли спокійно

У Сирії розпочався режим припинення вогню між конфліктуючими сторонами. Базована у Британії Сирійська організація зі спостереження за правами людини повідомляє, що перші кілька годин перемир’я пройшли спокійно.

Режим припинення вогню в Сирії почав діяти з опівночі 30 грудня, пише BBC  Україна.

Водночас правозахисники відзначають, що повністю бої не припинилися. У провінції Хама (центральна Сирія) зафіксовані зіткнення опозиції з проурядовими силами.

Угода між урядом Башара Асада і повстанськими угрупуваннями була досягнута за посередництва Росії і Туреччини, які мають стати гарантами дотримання домовленостей.

Ця угода передбачає діалог з багатьма опозиційними збройними формуваннями. Водночас вона не поширюється на радикальні угруповання, такі як «Ісламська держава», Робоча партія Курдистану (РПК), «Фронт ан-Нусра».

Якщо перемир’я буде діяти, то вже протягом місяця мають стартувати мирні переговори між конфліктуючими сторонами.

За даними медиків і правозахисників, у Сирії від початку збройного конфлікту в березні 2011 року загинули щонайменше 300 тисяч людей.

Ще чотири мільйони людей виїхали у сусідні країни і в Європу в пошуках притулку.

Раніше президент Росії Володимир Путін повідомив про те, що влада Сирії і опозиція домовилися про припинення вогню і початок мирних переговорів. Напередодні перемир’я на всій території країни анонсували турецькі державні медіа.

Володимир Путін заявив, що сторони підписали три документи.

«Перший документ між сирійським урядом і озброєною опозицією – про припинення вогню на території Сирійської Арабської Республіки», – відзначив президент Росії.

Другий документ, за його словами, передбачає «комплекс заходів» для контролю режиму припинення вогню.

А в третій угоді йдеться про «готовність до початку мирних переговорів по сирійського врегулювання».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.