дивись.info

Фінляндія запускає експеримент з безумовним доходом для 2000 громадян

Фінляндія запускає експеримент з безумовним доходом для 2000 громадян

Протягом двох років держава буде виплачувати двом тисячам безробітним фінам гарантований базовий місячний дохід в 560 євро. Щасливчиків оберуть випадковим чином, а виплати триватимуть, навіть якщо вони знайдуть роботу, повідомляє The Guardian.

Фінський право-центристський уряд сподівається, що експеримент допоможе скоротити безробіття, яка зараз становить 8,1% (213 000 чоловік на 5,5 мільйона населення). Оллі Кангас з фінського агентства KELA пояснив виданню, що схема покликана боротися з «проблемою відсутності стимулів» серед безробітних.

Громадяни без роботи можуть відмовлятися від короткострокової або низькооплачуваної позиції, і держава вважає, що безумовний основний дохід навіть в разі отримання роботи допоможе громадянам розсіяти страх перед невдачею.

«Дуже цікаво буде спостерігати за тим, як це позначиться на поведінці людей», – каже Кангас. – Або ж, за словами деяких критиків, чи зробить їх більш ледачими знання про безумовний дохід ». Безумовний дохід жодним чином не зрівняється з тим, що заробляють зайняті громадяни Фінляндії – приблизно по 3500 євро на місяць.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.