дивись.info

Критики декомунізації намагаються видавати її за «бандеризацію», – В’ятрович

Критики декомунізації намагаються видавати її за «бандеризацію», – В’ятрович

Спроби творити «культ Бандери» за канонами «культу Леніна» є шкідливими, але ще більш шкідливим є декомунізацію видавати за «бандеризацію». Так вважає історик, голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

«Про «бандерізацію», тільки факти.

Як історик, який тривалий час займається українським визвольним рухом у ХХ столітті, вважаю Степана Бандеру одним із визначних діячів нашого минулого, вартим вшанування. Проте спроби творити «культ Бандери» за канонами «культу Леніна» є шкідливими як для розуміння його місця і ролі в нашій історії, так і для адекватного вшанування.

Але ще більш шкідливими є спроби вигадувати цей культ і представляти декомунізацію як «бандерізацію», – написав В’ятрович.

Водночас він вважає, що є ті, хто намагається підмінити поняття.

«Тези про те, що Бандера в Україні повсюдно (в топоніміці та пам’ятниках) заміняє Леніна, знаходимо в багатьох критиків декомунізації, зокрема Адреаса Умланда.

Насправді:

за час декомунізації демонтовано 1320 пам’ятників «вождю пролетаріату» і встановлено 4 пам’ятники провіднику ОУН (усі у Західній Україні і всі без участі органів державної влади, зусиллями громадськості і місцевого самоврядування).

перейменовано 51 493 об’єкти топоніміки (вулиці, площі, сквери тощо), з них 34, згідно із рішеннями місцевих рад, отримали ім’я Степана Бандери (у Закарпатській, Полтавській, Сумській областях та місті Києві по 1; в Київській області – 2; в Івано-Франківській та Миколаївській по 3, в Хмельницькій – 4, в Черкаській – 8 і в Чернівецькій – 10 )», – зазначив історик.

Він переконаний, що фаховий експерт будує свої концепції, опираючись на факти.

«Тому, хто намагається нав’язати суспільству власне упереджене бачення, вони лише заважають», – одав Володимир В’ятрович.

У цифрах ситуація виглядає наступним чином:

16003277_10208193514695061_1113246194155951205_n

Читайте також: Бандера на п’єдесталі: скільки насправді в Україні пам’ятників провіднику ОУН (інфографіка)

Нагадаємо, всього в Україні встановлено 44 пам’ятники провіднику ОУН Степанові Бандері. Всі вони знаходяться на території Західної України.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.