дивись.info

Не вчіть яблуню родити яблука, просто відженіть від неї свиней, – Омелян

Не вчіть яблуню родити яблука, просто відженіть від неї свиней, – Омелян

18 січня Мінекономрозвитку вніс пропозицію змінити статут і перепідпорядкувати Укрзалізницю собі, забравши ці повноваження у Мінінфраструктури. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«На номінаційному комітеті я голосував проти Балчуна. Я не вірив, що людина, яка покинула роботу заради музики, готова повернутися повноцінно у виснажливий світ бізнесу. Але, я був один проти всіх і для мене принципи незалежного обрання були важливіші за власне передчуття. На жаль, я не помилився і впродовж першого місяця переконався, що ми отримали примхливого шоумена, а не акулу з РКР Карго. Ронман Бондар міг би підтвердити, як ми складали райдер СЕО УЗ, але скромно корпоративно мовчить.

Далі було дуже цікаво. Постійні суперечки, бажання замість роботи займатися концертами і політичними домовленостями, готовність бути ширмою, а не менеджером змін, дивні кадрові призначення, промови і презентації, які не мали нічого спільного з дійсністю. І великий піар, який відомо хто оплачував.

Коли це набридло, звернувся до керівництва держави з проханням провести засідання усіх причетних сторін, щоб заслухати реальний стан речей на УЗ. Звертався неодноразово усно, потім письмово.

Як підсумок, спершу Кабмін фактично паралізував роботу Наглядової ради.

Далі – держсекретар для приборкання норовливого Омеляна.

А 18 січня Мінекономрозвитку в стилі легкого анбандлінгу Укртрансгазу’2016 вніс пропозицію змінити статут і перепідпорядкувати УЗ собі.

Решту деталей залишу для мемуарів, сподіваюся, моїм внукам буде цікаво почитати, як легко реформувати те, що реформуватися не хоче.

Ще раз хочу підкреслити:

  1. В Омеляна немає амбіцій бути єдиним реформатором УЗ. Я міністр Уряду Гройсмана, висунутий фракцією Народного фронту. І моя єдина амбіція – бути успішним міністром реформаторського Уряду модерної України.
  2. Я не хочу розповідати, чому нам не вдалося. У нас може і повинно все вийти.
  3. Те, що відбувається зараз – це не перехід УЗ від контролю однієї партії до іншої. Це питання реформи – бути їй чи ні.
  4. В мене, як у Міністра і громадянина, немає жодного бажання чи найменших спроб тотального контролю або впливу на підприємствах, довірених мені. Смелянський, Новак, Вецкаганс, інші керівники ЦОВВ і підприємств в будь-яку секунду можуть підтвердити, що моя єдина вимога – розвиток і ефективність. Я завжди вірив і вірю, що лише незалежні, сильні і фахові люди здатні створити нову ефективну прозору систему. І такі люди ніколи не будуть рабами чи виконавцями чиїхось примх і схем.
  5. В УЗ, Укрпошти, АМПУ немає іншого варіанту, аніж корпоратизація. Незалежне сильне Правління, така ж Наглядова Рада. А держава лише забезпечує прозорий механізм їх роботи.
  6. Я вірю, що Мінекономрозвитку якнайшвидше завершить довготривалу роботу над усіма підзаконними актами щодо корпоратизації, так само, як і над багатостраждальним проектом закону про концесію. Завдяки цьому ми зможемо запустити повноцінно механізми ефективного ринку. І на завершальному етапі, коли все працює бездоганно, саме МЕРТ повинен відповідати за роботу 10 чи 20 корпоратизованих компаній, які залишаться державними. Але, не зараз, коли в цього відомства відсутні для цього знання і вміння, а присутнє лише велике бажання. Експеримент з неформальними впливами над УЗ вже дуже дорого обійшовся державі.
  7. Особисте. Я дуже хочу 90% свого часу тратити на роботу, стратегію, створення нового, а не пояснення, що красти більше не можна – потрібно працювати.
  8. І, ключове. Те, що відбувається останнім часом, все більше віддаляє нас від Майдану. Не часово, а змістовно.

Історія моєї боротьби – не персональна, а багатьох міністрів.

Реформи робляться командно, взявшись за руки.

Зміна облич на потоках – це не реформа.

Не вчіть яблуню родити яблука, просто відженіть від неї свиней.

Час – втілити анонсовані реформи!

П.С. Кому цікаво поринути в бюрократичну мову, у додатку лист Мінтрансу з непогодженням винесеного проекту постанови», – написав Омелян.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.