дивись.info

Спростування інформації про визнання правозахисною організацією Freedom House Криму територією РФ

Спростування інформації про визнання правозахисною організацією Freedom House Криму територією РФ

Спростування інформації, поширеної на сайті Дивись.info 2 лютого 2017 року під заголовком «Правозахисники не віднесли Крим до території України».

Насправді Freedom House не оцінює територію Криму як частину Росії.
Колір на мапі показує стан свобод в країні чи на певній території. Зокрема, якщо країна/територія є «Вільною (1,0 – 2,5 балів)» – вона позначена зеленим кольором. Якщо є «Частково вільною (3,0 – 5,0 балів)» – позначено жовтим кольором. Якщо ж є «Невільною (5,5 – 7,0 балів)» – фіолетовим.
«У новому звіті «Свобода в світі 2017» Україна має 3.0 у рейтингу свобод, у той час ситуація у Криму з рівнем політичних прав та громадянських свобод є набагато гіршою. Крим має рейтинг 6.5, на жаль. Тому вони позначені різними кольорами.
Окрім цього, Крим має відносно сталі межі, що дозволяє Freedom House аналізувати ситуацію та робити щорічні порівняння», – зазначає Freedom House Ukraine.

Редакція ІА Дивись.info неправильно потрактувала те, чому Крим позначений фіолетовим кольором, а решта України – жовтим, адже йшлося не про межі держав, а про різні ступені свободи слова. Водночас, питання, чому півострів Крим рахується окремо від материкової України в організації прокоментували так: «Крим має відносно сталі межі, що дозволяє Freedom House аналізувати ситуацію та робити щорічні порівняння».

Редакція приносить вибачення читачам і представниками  Freedom House за некоректне потрактування даних оприлюдненої карти.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.