дивись.info

Від початку року у Львові чадним газом отруїлись 24 людини

Від початку року у Львові чадним газом отруїлись 24 людини

Від початку року у Львові зафіксовано 10 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждало 24 людини, з них 6 дітей.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР застерігає суворо дотримуватись правил користування газом у побуті, адже під час різких змін погодних умов, коли відбуваються значні перепади атмосферного тиску, порушується тяга в димових і вентиляційних каналах, і це може призвести до отруєнь чадним газом.

«За статистикою, більшість нещасних випадків отруєння чадним газом відбувається через порушення абонентами умов безпечної експлуатації газових приладів та пічного опалення, несанкціоноване втручання власників газового обладнання в роботу системи газопостачання та конструкцію газових приладів, несправну систему димовідведення та вентиляції.

Пам’ятайте, що кожна людина повинна відповідально поводитись з газом у побуті, адже постраждати може не тільки вона сама, а й близькі та рідні, сусіди. Тож радимо уважно стежити за роботою газового обладнання у себе в оселі та на прилеглій території, і при найменших ознаках неполадок – звертатися до аварійної служби за телефоном «104», – наголошують в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР.

Довідка для мешканця

Чадний газ (окис вуглецю) – безколірний газ без запаху. Головна небезпека полягає у тому, що чадний газ через легені швидко проникає в клітини крові, замінює собою кисень, що міститься в еритроцитах. Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування – гіпоксія. Велика кількість смертельних випадків відбувається у закритих приміщеннях з відсутньою вентиляцією, наприклад, в квартирах, де встановлені євровікна без повітрофільтрів та в гаражах.

Ознаки та симптоми отруєння чадним газом: головний біль, м’язова слабість, задуха, почервоніння шкіри обличчя і рук, потьмарення свідомості. Тривала дія чадного газу може привести до смерті.

При виявленні ознак отруєння чадним газом необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу та негайно вийти (або винести потерпілого) на свіже повітря.

Як вберегти себе і своїх рідних? Необхідно перевірити системи опалення перед початком експлуатації. Окрему увагу необхідно звернути на справність систем виведення продуктів горіння – коминів. Наявність в них тяги перевіряється за допомогою запаленого сірника. І ні в якому разі не слід залишати включені прилади опалення без нагляду під час сну. Також не рекомендуємо залишати дітей без нагляду при включених приладах опалення.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.