40% фінансування на утримання ОРДЛО надходить з України

Загострення ситуації на сході України вкотре засвідчило, що так званий Мінський процес не є тим важелем, який може зупинити агресора та його поплічників.

Про це йдеться у заяві «Українського об’єднання патріотів – УKPOП».

«Необхідні жорсткі та дієві заходи. Один з них – повна блокада торгівлі та обігу товарів між Україною та окупованими районами Донбасу, яку розпочали добровольці-ветерани АТО. УKPOП висловлює їм свою підтримку. Патріоти знову, як і в 2014 році, виявили більшу рішучість та ефективність, ніж влада!

За неофіційними даними, до 40% фінансування на утримання невизнаних республік так чи інакше забезпечується завдяки коштам з України: Київ купує в ОРДЛО вугілля, на нашу територію контрабандою потрапляють наркотики, зброя, контрафактний тютюн та алкоголь з РФ. При цьому, фінансуючи вбивство своїх вояків, українська влада лицемірно закликає світ зберегти санкції стосовно Росії. Це неприпустимо: ми ризикуємо втратити підтримку міжнародної спільноти.

Дозволяючи торгівлю, яка наповнює кишені наближених до Росії олігархів, наша влада наражає всю країну на величезну небезпеку. В умовах відсутності контролю над тим, що переміщується з окупованої території в Україну і з України в ОРДЛО, вагони «Укрзалізниці» можуть стати своєрідним «троянським конем» – під виглядом «мирного вантажу» ними цілком можуть привезти важке озброєння чи вояків-терористів. Хто нестиме відповідальність за наслідки? Чи готова влада до цього? Відповідь, на жаль, – ні! Адже силовики нині зайняті не виявленням і припиненням контрабандних схем, не пошуком і покаранням тих, з чиєї мовчазної згоди вони існують, а переслідуванням добровольців, які блокують корупційні оборудки!

Відтак вимагаємо від керівництва держави, Служби безпеки України та інших правоохоронних органів:

офіційно визнати окупованими непідконтрольні Києву райони Донецької та Луганської областей;

вжити заходів для повного (тимчасового) припинення постачання товарів з окупованих територій в Україну і з України – в непідконтрольні райони Донбасу, посилити контроль за переміщенням людей через лінію розмежування. Це не повинно поширюватися на гуманітарні вантажі, які спрямовуються на Донбас під контролем міжнародних організацій, адже громадяни України, які залишилися в окупованих районах, потребують підтримки;

виявити та покарати всіх високих чиновників, причетних до корупційних схем та надання дозволів на закупівлю товарів в так званих ЛНР та ДНР, вивчити роль «Укрзалізниці» в забезпеченні товарообігу між Україною та окупованими територіями;

припинити перешкоджання добровольцям, які блокують переміщення товарів, та не допустити їхнього переслідування ні зараз, ні в майбутньому», – йдеться у заяві.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: