дивись.info

Скільки на рік відпочивають українці та громадяни інших держав (інфографіка)

Скільки на рік відпочивають українці та громадяни інших держав (інфографіка)

На початку лютого Інститут національної пам’яті представив проект нового календаря державних свят України. Імовірна відміна вихідних днів 8 березня, 1, 2 і 9 травня спричинила багато галасу. Відтак, ІА Дивись.info вирішила з’ясувати, скільки днів на рік відпочивають українці, а скільки — громадяни інших держав.

Редакція підрахувала, скільки середньостатистичний мешканець тієї чи іншої країни відпочиває за рахунок неробочих державних і традиційних свят, а також звичайної та декретної відпусток. Крім того, ми знайшли інформацію про те, скільки годин на тиждень, згідно із законами своїх країн, люди працюють у світі. З’ясувалося, що Україна — у трійці країн-лідерів за кількістю вихідних і святкових днів. Детальніше дивіться у нашій інфографіці.

Як виявилось, кількість календарних свят в Україні знаходиться приблизно на тому ж рівні, що у країнах Європи і США. Значно менше вихідних днів – у країнах Азії.

dekret-vsdpustka (1)

Як ми писали раніше, Інститут національної пам’яті пропонує пересунути кілька «червоних дат» в українському календарі. Детальніше про це читайте тут.

Згідно із українським трудовим законодавством, щорічна відпустка має тривати не менше 24 днів. Водночас, такі щорічні відпустки є фіксованими не у всіх країнах світу. Наприклад, мінімальна щорічна відпустка у США федеральними законами не регламентується, функція обрання кількості днів для відпочинку лягає на роботодавців.

dekret-vsdpustka (3)

Законодавство України захищає українських жінок значно більше, аніж у багатьох країнах, адже у нас існує не лише поняття декретної відпустки по вагітності і пологах, а й трирічна відпустка по догляду за дитиною. У США, наприклад, такого поняття немає (або це буде відпустка за власний рахунок), тож там матері, згідно із федеральними законами, мають лише 12 тижнів декрету.

dekret-vsdpustka (2)

Українські працівники мають переважно п’ятиденний робочий тиждень, тож працюють по 40 год/тижд (так само, як і в США). Водночас, у Нідерландах, наприклад, традиційним є чотириденний робочий тиждень і менше 8-ми годинного робочого дня.

dekret-vsdpustka (4)

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама