Однопартієць Ляшка пропонує здати Крим

Народний депутат від Радикальної партії Андрій Артеменко передав колишньому раднику президента США з національної безпеки й оборони Майклу Флінну проект врегулювання конфлікту між Україною та Росією.

Народний депутат від Радикальної партії Андрій Артеменко передав колишньому раднику президента США з національної безпеки й оборони Майклу Флінну проект врегулювання конфлікту між Україною та Росією, пише Дзеркало тижня з посиланням на лояльне до Демократичної партії видання The New York Times.

Одним з пунктів плану, за даними видання, є організація всеукраїнського референдуму про передачу окупованого Криму в оренду Росії терміном на 50-100 років. План також передбачає виведення російських військ з території України. Документи Флінна Артеменко передавав через бізнесмена Фелікса Сейтера, у якого були ділові зв'язки з президентом США Дональдом Трампом, а також через юриста американського президента Майкла Коена. Однак, як зазначає видання, пропозиції Артеменка Трампу – більше, ніж просто черговий «мирний план».

Депутат-радикал, який бачить себе у майбутньому українським політичним лідером подібним до Трампа, заявив, що у нього є докази – «назви компаній, банківські перекази» – корупції президента України Петра Порошенка, які можуть «допомогти повалити його». І, за словами Артеменка, він погодив свій план із радником президента РФ Володимира Путіна.

Коен і Сейтер повідомили виданню, що вони не обговорювали з Трампом пропозиції українського депутата, і що у них немає досвіду у зовнішньополітичних питаннях. NYT вказує на проблеми з репутацією в усіх фігурантів цієї історії. Коен знаходиться під пильною увагою ФБР, яке вивчає його зв'язки з Росією. Кілька десятків років тому Сейтер був визнаний винним у маніпуляціях на фондовому ринку, до яких була причетна мафія.

Артеменко на початку 2000-их був звинувачений у розкраданнях і провів 2,5 роки у в'язниці. Пізніше він назвав кримінальне переслідування політично вмотивованим.

Нагадаємо, що видання New York Times, лояльне до Демократичної партії, писало, що команда Трампа спілкувалася зі спецслужбами Росії протягом року перед виборами. Видання зазначає, що американські спецслужби перевіряли, наскільки ці контакти пов'язані зі спробами Росії вплинути на результат виборів. У публікації згадуються, що зв'язком з російськими спецслужбами займалися Пол Манафорт і Майкл Флінн. Радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Майкл Флінн подав у відставку, у зв'язку з обговоренням санкцій з російським послом за місяць до обрання Трампа президентом.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: