дивись.info

Ми очікуємо профіцит місцевих бюджетів у цьому році, – міністр фінансів

Ми очікуємо профіцит місцевих бюджетів у цьому році, – міністр фінансів

Про це міністр фінансів Олександр Данилюк розповів під час конференції «Трансформація’17», присвяченій реформам в Україні.

На панелі, присвяченій питанню децентралізації, виступив міністр фінансів Олександр Данилюк, – повідомляє кореспондент Дивись.info. Він спрогнозував, що місцеві бюджети вийдуть у плюс і цього року через фіскальну децентралізацію.

«Ми очікуємо, що у цьому році також буде профіцит місцевих бюджетів у зв’язку із децентралізацією, – заявив міністр. – Фіскальна децентралізація – це не питання одного дня: вирішили порахували і бінго. Це дуже серйозна реформа, яка буде проходити роками і треба розуміти відповідальність місцевої влади, центральної влади, адже і там, і там є неефективність і ми всі це розуміємо. Профіцит – це ресурс для місцевої влади, аби інвестувати у розвиток».

17036605_1360594497312964_1378903426_oВодночас, Володимир Гройсман розповів про пріоритетні для уряду реформи, які планується впроваджувати цього року: «Що ми маємо зробити у 2017 році? В першу чергу треба провести реформу пенсійну. Нинішня пенсійна система тотально несправедлива, – заявив Володимир Гройсман. –

Нам треба провести цьому році ефективну приватизацію. Є 3,5 тисячі державних підприємств, більшість із яких не управляються ефективно і є осередками корупції. Для нас надзвичайно важлива якісна судова реформа. У травні 2016 року були прийняті зміни до Конституції, у жовтні закони вступили в дію і розпочався процес створення нової судової системи України. Але, як говорять, у тебе ніколи не буде другого шансу створити перше враження – і тут те саме, у нас не буде другого шансу зробити нову судову систему. Наше завдання з експертним середовищем зробити цю реформу максимально публічно, ми дуже би хотіли, аби найавторитетнішою гілкою влади був український суд».

Читайте також: Блокада – це дія проти України, – Гройсман

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Реклама