дивись.info

«Кримський диверсант» Захтій попросив позбавити його російського громадянства

Обвинувачений у справі «українських диверсантів» Андрій Захтій написав заяву з проханням позбавити його російського громадянства, отриманого в 2014 році в Криму. Про це повідомив його адвокат Олександр Попков, пише Цензор.НЕТ.

«Щодо мене сфальсифіковано звинувачення в особливо тяжкому злочині, і я дуже розчарований у судовій і правоохоронній системі Росії, у відсутності демократичних цінностей і верховенства закону, у зв’язку з чим не бажаю залишатися громадянином цієї країни», – сказано в заяві Захтія, адресованій управлінню ФМС Росії по республіці Крим.

Попков пояснив, що в Андрія Захтія, крім російського, є українське громадянство. Закон «Про громадянство Російської Федерації» не дозволяє виходити з громадянства обвинуваченим у кримінальних справах.

Нагадаємо, 10 серпня, Федеральна служба безпеки Російської Федерації опублікувала офіційну заяву, в якій стверджує, що в окупованому Криму нібито запобігли низці терористичних актів, «підготованих Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України, об’єктами яких було визначено критично важливі елементи інфраструктури і життєзабезпечення півострова». Також ФСБ РФ оприлюднила відео, на якому зображений нібито організатор цих «терористичних актів» мешканець Запорізької області Євген Панов.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що «Україна перейшла до практики терору». Також Путін прокоментував нібито загибель російських військовослужбовців при так званому «запобіганні теракту» в окупованому РФ Криму, заявивши, що «ми повз таке проходити не будемо».

Окремо Путін зазначив, що вважає безглуздою зустріч лідерів «нормандської четвірки» (Росія, Україна, Німеччина, Франція) на тлі нібито затримання українських «диверсантів» в окупованому Криму.

Так званий віце-спікер з «парламенту» Криму – Ремзі Ільясов – заявив, що окупанти розцінюють ці події «як акт агресії, а по суті, як оголошення війни».

У Генштабі Збройних сил України спростували заяву Федеральної служби Росії про ліквідацію агентурної мережі української розвідки, назвавши цю інформацію провокацією.

11 серпня ввечері МЗС РФ заявило про затримання нібито другого «кримського диверсанта» – Андрія Захтія.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.