дивись.info

Як у Львові шляхом мистецтва допомагають літнім людям

Як у Львові шляхом мистецтва допомагають літнім людям

Аби допомогти геріатричному пансіонату, львів’яни влаштували благодійну акцію, фотографуючи літніх людей із немовлятами. Вилучені кошти підуть на потреби геріатричного.

Про це повідомили на сторінці заходу у Фейсбук.

30 березня у Львові  відбудеться благодійна виставка-аукціон «Дзеркало душі». Того вечора з молотка піде близько трьох десятків унікальних портретів літніх людей із немовлятами на руках.
Усі бабусі та дідусі, які взяли участь у фотопроекті, самотні. Вони живуть у Львівському геріатричному пансіонаті (вул. Медової Печери, 71). У кожного із них – свій шлях, своя доля, своє майбутнє.
Гасло фотопроекту «Дзеркало душі»: «Шануй старість – бо це твоє майбутнє». Організатори закликають усіх небайдужих людей допомогти стареньким відчути підтримку покоління, яке вони виростили! На аукціоні будуть акумульовані кошти на закупівлю нового обладнання для прально-дезінфекційної зони геріатричного пансіонату.
Автор фотопроекту «Дзеркало душі» – львівський фотограф, портретист Вікторія Істоміна. Учасниця багатьох конкурсів, виставок та майстер-класів.  Фотокореспондент і людина, яка постійно у пошуках нових облич та історій.
«Відвідавши Львівський геріатричний пансіонат, ми зрозуміли, що літні люди – вразливі, як діти, – розповідає Вікторія Істоміна. – Вони часто плачуть і скаржаться. Життя зробило їх беззахисними… Найнеобхіднішим для цих бабусь та дідусів є щирі емоції та звичайна людська увага. Це й наштовхнуло на ідею створити проект «Дзеркало душі». Від народження до старості – лише одна знимка… Дитинка, навіть не рідна, на руках у літньої людини – як промінчик сонечка. І коли ці обоє опиняються перед об’єктивом камери, то чітко видно, які вони беззахисні: одні – перед майбутнім, інші – перед минулим… Тож і одні, і інші потребують того ж – нашої турботи».
Літнім людям, які взяли участь в унікальному фотопроекті Вікторії Істоміної, – від 72 до 93 років. А майже всім немовлятам – до рочку. Одній дитинці, яка стала моделлю, – усього-на-всього півтора місяця.
Ціль проекту «Дзеркало душі» – нагадати людям про моральні цінності, які суспільство починає нівелювати: людяність, милосердя, співчуття, взаєморозуміння…
Старість чекає кожного із нас. Тому важливо пам’ятати про те покоління, яке нас виховало та дало життя. Батьки, рідні чи просто пересічні жителі твого міста – усі заслуговують на повагу та ввічливість.
Виставка-аукціон відбудеться 30 березня в ресторані «Ратуша»  (пл. Ринок, 1). Початок – о 19:00.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.