дивись.info

Музичний флешмоб і політичні заяви: як у Львові відзначили перший День добровольця

Музичний флешмоб і політичні заяви: як у Львові відзначили перший День добровольця

Цього року уперше в Україні відзначили День українського добровольця. У зв’язку із цим у Львові відбулися декілька заходів.

На залізничному вокзалі міста музиканти оркестру Академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного підтримали всеукраїнський флешмоб до пам’ятного дня. Вони виконали пісню «Зродились ми великої години», створену 1932 року за словами повстанця Української Галицької Армії Олеся Бабія. Цю композицію вважають гімном Організації українських націоналістів. Акція пройшла у великих містах України, де є військовий оркестр.

Згодом у Львівській філармонії відбувся концерт до Дня українського добровольця.

Хвиина мовчання під час концерту у Львівській філармонії / фото: ЛОР

Активно говорити про День добровольця в українському медіапросторі почали ще вчора. Організатори акцій на підтримку блокади окупованих районів Донецької та Луганської областей по всій Україні 13 березня згадували про добровольців, як і про інших воїнів АТО у контексті розгону редуту під Кривим Торцем. На думку активістів, завезення товарів з-за лінії фронту нівелює жертву і зусилля добровольців, що взяли чи беруть участь у бойових діях на Сході України.

Використання свята у політичних цілях продовжилося й сьогодні: заклики підтримати блокаду окупованих територій у День українського добровольця лунали на позачерговій сесії Львівської міської ради. Так керівник фракції «Народний контроль» Валерій Веремчук заявив, що на таку пам’ятну дату Верховна Рада України має ухвалити рішення про повну економічну блокаду ОРДЛО.

До слова, на сьогодншньому засіданні Львівська міська рада засудила силовий розгін редуту блокувальників під Кривим Торцем.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.