дивись.info

Львівська міська рада через суд намагається повернути громаді приміщення дитсадка

Зараз місто в судах вимагає повернути приміщення колишнього садочка громаді, щоб відновити там додаткові групи для діток. Про це повідомили в ЛМР.

Йдеться про приміщення колишнього садочка №107, яке у 1992 році було передано МНВК Сихівського району, а згодом – кілька разів перепродане. Однак міське управління освіти вважає за доцільне повернути приміщення у міську власність і відновити там садочок, адже закон забороняє відчуження майна такого типу або використання його в інших, не освітніх цілях.

«Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту» – недопустимо не цільове використання приміщень освітніх навчальних закладів. Оскільки у цьому мікрорайоні відсутня достатня кількість місць у садочках, тому неприпустимим є той факт, що це приміщення може бути перепрофільованим. Велика кількість дітей залишається на електронній черзі і, на жаль, ми їх не можемо забезпечити місцями у садочках. Неприпустимо, щоб це приміщення було використане іншими особами, і щоб мешканці мікрорайону не мали змоги використовувати його для своїх дітей», – зазначила Зоряна Довганик, в. о. начальника управління освіти ЛМР.

Довідка

Міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання та професійної орієнтації учнів Сихівського району м. Львова знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Панаса Мирного, 13,  площею 990 кв.м.

Зараз в штаті закладу є працівники в кількості 5 осіб для організації та здійснення охорони майна, будівлі та утримання території: завідувач господарством (матеріально відповідальна особа) – 1, двірник – 1, сторож – 2,5, бухгалтер – 0,5.

На підставі рішення  виконавчого комітету Галицької районної ради народних депутатів м. Львова від 31.12.1992 №487, у зв’язку з ліквідацією дошкільної установи №107, приміщення разом з основними засобами було передано МНВК Галицького району. На підставі даного рішення Львівським бюро технічної інвентаризації 17.11.1994 р. приміщення на вул. П. Мирного, 13 було зареєстровано за МНВК Галицького району на праві державної власності.

20.12.1994 р. керівник МНВК Галицького району м. Львова на підставі договору купівлі-продажу відчужив на користь Мушкета І.Р. нежитлове приміщення загальною площею 990,0 кв.м., що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. П. Мирного, 13.

В подальшому це приміщення перепродувалось кілька разів і зараз єдиним власником приміщень є ТзОВ «Росанбуд».

Впродовж 2007-2011 років за позовом Львівської міської ради розглядалась справа про визнання недійсними договорів купівлі-продажу цього приміщення, укладених між МНВК Сихівського району м. Львова та гр. Мушкетом І.Р., гр. Мушкетом І.Р. та ТзОВ «Панорама», ТзОВ «Панорама» та ТзОВ «Росан-Інвест».

Апеляційним судом Львівської області 08.12.2011 р. було прийнято рішення про визнання недійсним договору купівлі-продажу, укладеного між МНВК Сихівського району м. Львова та гр. Мушкетом І.Р. У визнанні недійсними наступних договорів було відмовлено. Дане рішення вступило в законну силу.

Протягом квітня-липня 2012 року Господарським судом Львівської області та Львівським апеляційним господарським судом розглядалась справа за позовом прокурора Сихівського району в інтересах держави в особі Львівської міської ради про витребування нежитлових приміщень за адресою: м. Львів, вул. П.Мирного, 13.

21.06.2012 р. господарським судом Львівської області було прийнято рішення в позові прокурора Сихівського району відмовити.

Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 31.07.2012 р.  апеляційну скаргу прокурора Сихівського району залишено без задоволення, а рішення господарського суду Львівської області без змін.

Прокуратурою Львівської області скеровано касаційне подання до Вищого господарського суду України на рішення Господарського суду Львівської області та ухвалу Львівського апеляційного  господарського суду у справі № 5015/1267/12, яке в подальшому було повернуто Вищим господарським судом України без розгляду (ухвала 15.10.2012 р.).

Впродовж червня-жовтня 2016 року у провадженні господарського суду Львівського області перебувала справа за позовом ТзОВ «Росанбуд» до Міжшкільного навчально-виробничого комбінату трудового навчання та професійної орієнтації учнів, Львівської міської ради, за участю третьої особи без самостійних вимог на предмет спору управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про усунення перешкод у користуванні майном та виселення.

За результатами розгляду цієї справи винесено рішення від 04.10.2016, яким задоволено позов ТзОВ «Росанбуд» в частині виселення МНВК Сихівського району із приміщення на вул. П. Мирного, 13.

Львівська міська рада (юридичний департамент) подала апеляційну скаргу до Львівського апеляційного господарського суду на вищевказане рішення. Проте, постановою суду від 12.01.2017 апеляційну скаргу Львівської міської ради залишено без задоволення, а рішення господарського суду Львівської області від 04.10.2016 без змін.

Станом на 01.03.2017 юридичним департаментом подано касаційну скаргу на рішення згаданих судів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.