дивись.info

Прокуратура виявила порушення в роботі патрульних Львова

Прокурорами виявлені порушення в роботі патрульних Львова,а також численні порушення конституційних прав громадян поміщених до ІТТ

Органами прокуратури Львівської області проведено перевірки стану додержання конституційних прав затриманих, в тому числі в адміністративному порядку, а також ув’язнених в ізоляторах тимчасового тримання ( далі ІТТ) Головного управління Національної поліції у Львівській області. Під час проведення даної перевірки виявлено непоодинокі порушення законодавства з вказаних питань, інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема встановлено, що працівники Управління патрульної поліції у місті Львові, доставляючи правопорушників до районних відділів поліції та здійснюючи фактичне адміністративне затримання осіб, застосовуючи при цьому «кайданки», у багатьох випадках, в порушення вимог ст.261 КУпАП, не складали протоколи про адміністративне затримання.

Більше того, не завжди правопорушники, до яких патрульними поліцейськими застосовано адміністративне затримання, у подальшому притягувалися до адміністративної відповідальності, що може свідчити про безпідставне затримання осіб.

В діяльності патрульних поліцейських м. Львова також мають місце порушення щодо особистого огляду осіб, неповідомлення родичів про місце перебування затриманих осіб за вчинення адміністративних правопорушень. Прокурорами також встановлені факти, коли всупереч вимогам чинного законодавства затриманих осіб утримували в службових приміщеннях районних відділів поліції понад три години.

Також виявлено ряд порушень щодо забезпечення режимних вимог, порядку тримання та нагляду, контролю за поведінкою затриманих та ув’язнених осіб в ІТТ. Так, супереч ст.ст.9, 12 Закону України «Про попереднє ув’язнення», згідно з якими взяті під варту, затримані та засуджені мають право на побачення з родичами у спеціально обладнаних кімнатах, лише в 1 із 6 функціонуючих ІТТ наявна кімната для побачень, в решті 5 ізоляторах – такі кімнати відсутні.

Порушуються також вимоги щодо роздільного тримання в камерах різних категорій ув’язнених. Зокрема, в ІТТ №5 (м.Пустомити), ІТТ № 2 (м.Дрогобич) виявлено факти перебування в камерах в’язнів, які вперше притягувалися до кримінальної відповідальності, з особами, що раніше вже неодноразово відбували покарання в місцях позбавлення волі. Мають місце непоодинокі порушення вимог законодавства щодо матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення у спеціальних установах поліції області.

Зокрема, в ІТТ № 2 (м.Дрогобич), ІТТ №4 (м.Жидачів), ІТТ №6 (м. Яворів) камерні приміщення потребують проведення ремонту; електричне освітлення в них не відповідає вимогам законодавства; універсальні медичні аптечки для надання невідкладної медичної допомоги в’язням неналежно укомплектовані, наявні медикаменти з простроченим терміном дії. Працівники ІТТ, відповідальні за перебування затриманих, чергові по установах недостатньо володіють навичками з надання першої медичної допомоги, тощо.

На усунення виявлених порушень, прокуратурою області внесено вказівки керівництву ГУ НП у Львівській області та УПП у м.Львові, які перебувають на розгляді.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.