дивись.info

Архітектори та інженери візьмуться за дослідження Пліснеська

Архітектори та інженери візьмуться за дослідження Пліснеська

Львівські політехніки разом з австрійськими архітекторами й інженерами візьмуться за дослідження  архітектурних ансамблів та археологічної спадщини Пліснеська в селі Підгірці. Про це повідомили у прес-службі «Львівської політехніки».

25 березня, о 10 годині, в Національному університеті «Львівська політехніка» відбудеться Міжнародна науково-практичної конференції на тему «Збереження та ревалоризація пам’яток села Підгірці. Відтворення втраченої дерев’яної церкви св. Михайла», а також відкриття виставки «Архітектурна та археологічна спадщина с.Підгірці.   Досвід міжнародних досліджень».

Виставка відкривається 24 березня перед актовою залою головного корпусу університету о 10.00.  Згодом об 11.00-11.30 відбудеться прес-конференція та виїзне засідання в селі Підгірці.

Учасниками конференції будуть керівники Львівської облдержадміністрації та обласної ради, гості з Австрії — професор Марина Доерінг-Вільямс (Технічний університет  Відня), доктор Антон Кралер (Унівеситет Інсбрука), архітектор-інженер Герхард Гаузер (Інсбрук), доктор Андреас Веннінгер (директор ОЕАД в Україні), очільники та науковці Національного університету «Львівська політехніка»  — директор  Інституту архітектури професор Богдан Черкес, професор  Микола Бевз, багатолітня дослідниця підгорецької спадини доцент Ореста Ремешило-Рибчинська, доценти Ігор Бокало та Олег Рибчинський, директор громадської організації «Шолом-Підгірці» Ігор Кавич, а також директор Національної галереї мистецтв ім.Б.Возницького Тарас Возняк, президент ІКОМОС України Микола Гайда та інші дослідники.

Унікальною перлиною Львівщини є культурний ландшафт села Підгірці Бродівського району, що розкинулося на низькогірному пасмі Вороняки. Впродовж віків у неповторній спадщині села, в пам’ятках  культури, археології та архітектури VІІ — поч.ХХ століть фіксувалася героїчна історія та мистецькі уподобання України, а також Австрії та Польщі.

Сьогодення вимагає пошуку ефективних засобів та шляхів реалізації Програми проведення науково-проектних та реставраційних робіт на нерухомих об’єктах культурної спадщини у цій унікальній  історичній місцині,  зокрема,  опрацювання теми: «Ревалоризація архітектурних ансамблів та археологічної спадщини Пліснеська в с.Підгірці». Про це йдеться в  листі голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки на ім’я ректора Національного університету «Львівська політехніка» Юрія Бобала  від 06.12.2016 року. Саме це і стало спонукальною причиною проведення означеної Міжнародної науково-практичної конференції, що пройде у формі «круглого столу».

У ході «круглого столу» заплановано  обговорити і схвалити низку питань. Йдеться, зокрема, про Програму ревалоризації пам’яток в с.Підгірці, доопрацювання генерального плану розвитку території села  із врахуванням положень розробленої програми та з нанесенням охоронних зон пам’яток та охоронних зон ландшафту, розробку та затвердження правового статусу об’єктів пам’яток, а також реставраційної документації на відтворення пам’яток та провести їх затвердження, консервацію фундаментів згорілої церкви та впорядкування території історичного прицерковного кладовища.

На виставці «Архітектурна та археологічна спадщина с.Підгірці, Бродівського району. Досвід міжнародних досліджень» будуть представлені матеріали спільних досліджень, обмірні креслення архітектурних пам’яток Підгорецького палацово-паркового ансамблю, результати паркової археології, в т.ч. обмірні креслення дерев’яної церкви св. Михайла (згоріла 18 травня 2006 року), виконаних в 2003 році за участю українських та австрійських студентів під керівництвом викладачів Інститутів архітектури Львова та Відня.

Читайте також: 200 унікальних експонатів: у Львові демонструють скарби Підгорецького замку (фото)

Вперше буде виставлено проект відтворення згорілої церкви, виконаної харківським студентом під керівництвом фахівців Інститутів архітектури Львівської політехніки та Харківського Національного університету архітектури та будівництва. Експозиція буде доповнена матеріалами експедицій в заповідник «Стародавній Пліснеськ» за участю фахівців та студентів Львівського національного університету ім.Івана Франка.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.