дивись.info

Еко-активісти знайшли вихід, як подолати сміттєву кризу у Львові

Еко-активісти знайшли вихід, як подолати сміттєву кризу у Львові
Фото: Високий Замок

Засновник громадського проекту «Україна без сміття» Євгенія Аратовська закликає львівську владу та містян разом зорганізуватись, щоби впровадити у школах, вищих навчальних закладах та гуртожитках Львова роздільний збір сміття, а також встановити громадські компостери у парках для органічних відходів, передає Форпост.

Після чого роздільно зібране сміття досортувати на відповідній сортувальній лінії. Таким чином, вдасться хоч трохи покращити сміттєву кризу, що склалась у місті.

«Шановний Андрій Садовий, представники Управління екології ЛМР, Управління освіти ДГП Львівської міської ради, Департамент розвитку Львівської міської ради – ми готові надати допомогу у впровадженні освітніх проектів у школах, дитячих садках, внз. Долучити до роботи локальні організації, врятувати більше 60% загального сміття від звалищ.

Що я пропоную.

1. Встановити протягом квітня у кожній школі Львова контейнери для сортування ресурсоцінних відходів – паперу, віходів упаковки (скло+ пластик+ металева упаковка). Таких відходів у смітті майже 35%

Україна БЕЗ сміття вже впровадила роздільний збір сміття у більше ніж 100 школах України і ми знаємо як це робити.

Тому ми приїдемо у Львів – зберемо вчителів і проведемо з ними екологічний урок про сортування сміття. Ці уроки вчителі по нашій інструкції проведуть дітям.
Кошторис на 1 школу – це аж 2 тис грн (так, цього цілком достатньо).

Публічний кошторис тут.

2. Встановити у кожному вищому закладі Львова такі самі контейнери для сортування сміття. А також у гуртожитках. Провести таку саму программу зі студентами та викладачами.

3. Укласти угоду на вивезення роздільно зібраних відходів на досортування на сортувальній лінії – нам відомо, що такі підприємства у Львові є.

4. Встановити громадські компостери для органічних відходів (це 26% загального сміття) у парках міста.

Вартість виготовлення 1 компостера – (аж!) 500 грн. Їх можна зробити зі старих палет. Кожний парк буде доглядати за органічними відходами по нашій методиці. Щоб органіка скоріш перетворювалася на компост і не мала запахів.

Знайдеться багато львівян, які захочуть окремо збирати органіку. А якщо їм дати безкоштовне відерце з кришкою за 20 грн – то це взагалі буде добре.

Це перший необхідний етап. Який допоможе провести потужну інформаційну кампанію про сортування сміття через дітей дорослим – батькам, бабусям та дідусям.

Ми готові співпрацювати, допомагати, саме цього сьогодні чекає від усіх нас Львів, який став першим містом, яке “вибухнуло” проблемою сміття.

Зізнаюся, навіть в мене пробігали думки та слова, що Львів демонструє бездіяльність у вирішенні проблеми. Але навіщо тут слова, коли потрібно просто почати діяти?

Я готова до співпраці, готова надати кращий досвід проекту Україна БЕЗ сміття місту Львів.

Вірю, що саме така тактика, коли наймолодше покоління містян долучається до вирішення проблеми, допоможе врятувати Львів і поверне йому славу дійсно європейського міста!, – йдеться у повідомленні.

При цьому активістка наголошує, що насправді проблема зі сміттям існує у кожному місті України, в кожному регіоні є свої потенційні грибовичі».

«І коли почнеться десь подібний “вибух”, то доведеться теж шукати звалище по всій Україні, як зараз шукає Львів. Бо сміття потрібно вивозити. Інакше у місті можуть початися спалахи інфекційних захворювань, а це вже серйозно. І літо вже ось ось і почнеться. І наш красивий улюблений Львів стане смердючою клоакою…», – зазначила засновниця еко-проекту.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.