дивись.info

Сейм Польщі відмінив виїзд у Перемишль для обговорення українського питання

Сейм Польщі відмінив виїзд у Перемишль для обговорення українського питання

Керівництво польського Сейму відкинуло рішення про проведення виїзного засідання парламентської комісії національних та етнічних меншин у Перемишлі та на Підкарпатті, пише PROstir.pl.

Виїзне засідання комісії пропонувалося представниками української національної меншини у зв’язку з напруженням польсько-українських відносин на Підкарпатті, зокрема нападом на українську церковну процесію в Перемишлі і систематичним нищенням українських пам’ятників у регіоні.

Виїзне засідання планували провести 28—29 березня.

У вступному плані засідання виїзної комісії, що потрапив у розпорядження ПРОстору, знаходилися такі пункти, як покладення квітів біля пам’ятника вбитим у 1945 році українцям у селі Павлокома, візит у Музеї лемківської культури в Зиндрановій та візит на українському військовому цвинтарі в селі Пикуличі біля Перемишля, сплюндрованому вандалами у 2016 році.

Попередні виїзні засідання комісії національних та етнічних меншин мали місце восени минулого року в Ольштині та Ополі. У першому випадку обговорювалися проблеми українців на півночі Польщі, а в другому — проблеми німецької меншини у зв’язку з розширенням міста Ополе.

Водночас стало відомо, що на початку квітня в Перемишлі організовуються конференція, присвячена операції «Вісла» 1947 року. Серед «експертів», поза науковцями, бачимо прізвище проросійського діяча з Підкарпаття Анджея Запаловського. Тема його доповіді — «Міфи і факти щодо операції «Вісла» в Перемиському повіті».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.