дивись.info

Лекція ціною в 870 тисяч доларів: Ділану не вручать премію, якщо він не прочитає Нобелівську лекцію

Лекція ціною в 870 тисяч доларів: Ділану не вручать премію, якщо він не прочитає Нобелівську лекцію

Американський співак Боб Ділан може не отримати належні йому як нобелівського лауреата 8 мільйонів шведських крон (близько 870 тисяч доларів), якщо не виступить до 10 червня з нобелівської лекцією, як цього вимагають правила, повідомляє The Local.

За правилами лауреат премії повинен виступити з лекцією протягом півроку з моменту церемонії нагородження, яка проводиться 10 грудня.

Згідно гастрольному графіку в найближчі вихідні Ділан приїде до Швеції з концертами, два з яких пройдуть в Стокгольмі. Однак він досі не вніс ясність, чи використає він цю можливість для отримання Нобелівської премії.

За словами постійного секретаря Шведської академії Сари Даніус, тут дуже сподіваються з ним побачитися. Даніус розповіла, що з приводу премії співака поінформували.

Як пише видання, не виключено, що 75-річному артистові ці гроші просто не потрібні. Крім того, це не впливає на його статус нобелівського лауреата.

13 жовтня Нобелівський комітет озвучив ім’я лауреата премії з літератури. Боб Ділан став першим музикантом, удостоєним цієї премії за всю її історію. Премія в галузі літератури дісталася йому за «створення нових поетичних виразів в рамках американської пісенної традиції». Довгий час співробітники академії не могли додзвонитися до співака, щоб повідомити йому про це. Однак в результаті його розмова з Сарою Даніус все-таки відбулася.

Ділан заочно подякував за присудження йому Нобелівської премії з літератури. Традиційну промову, яку вимовляють лауреати, замість нього зачитала посол США в Швеції Азіта Раджі.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.