дивись.info

Литва хоче потіснити російську мову з телебачення

Сейм Литви розпочав розгляд пропозиції, щоб не менше 90% програм ретрансльованих телеканалів було озвучено або забезпечено субтитрами на мовах Євросоюзу.

Про це повідомляє Delfi.lt, передає Еспресо.TV.

У вівторок в першому читанні парламент прийняв цю поправку, яка не стосується лише спеціалізованих (тематичних пакетів).

Аналогічні поправки вносила в сейм минулого скликання президент Даля Грібаускайте, мотивуючи боротьбою з ворожою пропагандою, однак тоді поправки не були прийняті.

Разом з тим у вівторок сейм не прийняв пропозицію про те, щоб більше половини телевізійного ефіру було віддано європейської продукції.

Консерватори стверджують, що кількість російської продукції на ТБ останнім часом помітно зросла. У 2007 році за один тиждень в січні литовські канали показали 79 годин російської продукції, в 2016 році – 151 годину, а цього року – 198 годин. Це переважно були створені в Росії телесеріали.

За словами авторів проекту, Росія вважає телебачення інструментом своєї «м’якої сили». Він особливо важливий в контексті інформаційної війни – формуючи через телепродукцію певні елементи ідентичності, Росія “прив’язує” людей, які дивляться таку продукцію, до своєї культурної та інформаційного простору.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.