• USD: 39.10
  • EUR: 40.80

На землях, отруєних інфільтратами, пасеться худоба, – Муравський

На землях, отруєних інфільтратами, пасеться худоба, – Муравський

Роботи з відновлення дамби на грибовицькому сміттєзвалищі проводяться без дозволів, погоджень, проектів.

Про це повідомив депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський, який вчора побував на полігоні ТПВ.

«Побував на горезвісній грибовицькій дамбі з інфільтратами. З неї потічками витікає рідина чорного кольору із своєрідним запахом. Хтось прокопав канаву, по якій безперервно просочується цей інфільтрат і отруює ґрунтові води», – сказав Ігор Муравський.

За його словами, недалеко попід самою дамбою інфільтратних озер випасають велике стадо корів.

«Поряд з ними вівці попивають водичку із важкими металами. Згодом, коров’яче молоко і бараняче м’ясо потрапить на прилавки магазинів. А за дамбою, на землях Малехівської сільської ради, що самовільно захоплені рішенням чиновників Львівської міськради, утворилось цілих три нових озера з інфільтратами. Такого активного отруєння ці землі ще не зазнавали! Уся ця хімія просочуються у водоносні системи, плине до місцевих криниць та водогонів», – зазначив Ігор Муравський.

З часу трагедії на грибовицькому сміттєзвалищі минуло вже десять місяців.

«Освоюються» державні кошти, роботи проводяться без дозволів, погоджень, проектів, і, головне  – з цілковитою байдужістю до думки, безпеки і майбутньої долі місцевих громад», – додав депутат.

Крім того, розповів Ігор Муравський, з тріщин тіла сміттєзвалища дуже інтенсивно продовжує виділятися газ, а це з підвищенням температури повітря загрожує нової пожежею.

«Системи газовідведення нема, сміттєзвалище не перешаровувалося. Відповідно, там продовжує накопичуватися газ у великій кількості. Тому питання рекультивації стоїть дуже гостро. Якщо негайно не почати щось робити, наслідки можуть бути згубними», – сказав Ігор Муравський.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: