дивись.info

Продаж Сбєрбанку Росії відбувся завдяки домовленостям Кремля з покупцями, – експерт

Дуже велика ймовірність, що продаж російських банків іноземним інвесторам у майбутньому буде «технічним».

Серед великих іноземних банківських груп попиту на українські банки немає. Локальних інвесторів, які могли і хотіли б придбати банк теж не помітно. Таким чином, швидше за все, вихід російських держбанків з України можливий за особистим проханням Кремля – тобто інвестора просто знайдуть і попросять викупити фінансову установу. Приблизно так, як, швидше за все, і сталося з Сбєрбанком РФ в Україні.

За офіційними даними, консорціум інвесторів купує 100% акцій ПАТ «Сбєрбанк» (Україна), яке є дочірнім банком ПАТ Сбєрбанк. У Консорціум увійдуть Norvik Banka (Латвія) і білоруська приватна компанія.

Є кілька ознак «технічності» цієї угоди.

Як правило, перед тим як інвестувати, інвестор робить дью-ділідженс (англ. Due Diligence – «забезпечення належної сумлінності»). В його рамках потенційний майбутній власник перевіряє якість активів, заявлені фінансові показники, з’ясовує чи немає прихованих судових справ. Як правило, ведуться довготривалі переговори. Часто інвестор обирає з кількох банків. Велика угода може готуватися місяці та роки.

У випадком зі Сбєрбанком Росії, угода відбулася під впливом «чорного лебедя» – санкцій, які були введені 15 березня до п’яти банків з російським капіталом.

Російські власники знайшли інвестора в рекордно короткі строки. Для реальної ринкової угоди така швидкість практично неможлива.

Марія Репко, заступник директора Центру економічної стратегії.
Матеріал наданий у межах партнерства з проектом VoxConnector

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.