дивись.info

Як зміняться тарифи на газ для українців. Інтерактивна мапа

Як зміняться тарифи на газ для українців. Інтерактивна мапа

Національна комісія, що регулює ринки енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) змінила методику розрахунку тарифів на газ.

З 1 квітня тариф для населення розщепиться надвоє і включатиме окремо плату за газ як за товар та абонплату за користування приєднаними потужностями. Абонплата буде нараховуватися відповідно до одного з 4-х типів газового лічильника та відрізнятиметься в кожного газорозподільного підприємства.

Відокремлення вартості газу від транспортування і постачання є вимогою Третього Енергетичного пакету (пакет законів щодо внутрішнього ринку газу та електроенергії у Європейському Союзі – ред).

Теоретично, за наявності ринку, споживач у майбутньому зможе змінити постачальника газу. Проте, на сьогодні такої можливості ще немає.

За даними НАК «Нафтогаз України» ми зафіксували* усі варіанти абонплати по кожному із підприємств за місяць, а також за рік – інтерактивна мапа.

Особливо сильно тариф зросте для тих споживачів, які використовують газ для приготування їжі і не мають індивідуального лічильника G1.6. Для ти, хто має лічильник G1.6 – зростання буде менш відчутним. А для споживачів, які використовують газ для опалення, оплата залишиться незмінною, а то і зменшиться.

На сьогодні досить важко уявити, як механізм діятиме на практиці і чи прийдуть нові платіжки уже в травні (за квітень). На цей момент не до кінця зрозуміло, як новий механізм узгоджуватиметься з субсидіями.

*Для того, аби перевірити обсяг абонплати, який стосується кожного конкретного споживача, потрібно клікнути на назву газорозподільного підприємства, яке обслуговує його помешкання, обравши його на мапі України (скажімо, “Київгаз” або “Київоблгаз”). Далі потрібно обрати тип лічильника, який у нього встановлено: його вказано на корпусі засобу обліку (G 1.6 / G2.5 / G4 / G6). Якщо споживач не має лічильника на газ – потрібно дивитися показники абонплати для лічильника G2.5.

Тетяна Бойко, керівник житлово-комунальних програм громадянської мережі “Опора”, експерт РПР.
Матеріал наданий у межах партнерства з проектом VoxConnector

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.