дивись.info

Нині архангел Гавриїл сповістив Діві Марії благу вість

Нині архангел Гавриїл сповістив Діві Марії благу вість

Сьогодні християни східного обряду відзначають Благовіщення – одне з дванадцяти найбільших свят. Цього дня архангел Гавриїл сповістив Діві Марії, що Господь обрав її бути Матір’ю Божою: «Радуйся, благодатна! Господь з тобою! Благословенна ти між жінками…»

У Назареті, на тому місці, де архангел Гавриїл благовістив Діву Марію, побудований храм у пам’ять Благовіщення Богородиці. Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва.

В Україну свято прийшло з утвердженням християнства, проте в подальшому народні поганські традиції продовжують співіснувати з християнським святом. В народі одержало назву «третьої зустрічі весни» (після Стрітення і Сорока Мучеників). Вважається, що весна в цей день остаточно поборола зиму, Бог благословляє землю і відкриває її для сівби. За народними уявленнями, лише після Благовіщення можна було розпочинати польові роботи. Пасічники цього дня виставляють на двір вулики.

У церкві на Благовіщення святять проскури, яку, як і богоявленську та стрітенську воду, зберігали за образами.

Вважалося, що, коли на Благовіщення, йдучи по воду, дівчина знайде квітку первоцвіту, цього літа вона вийде заміж. Знайдений пролісок віщує щастя. А якщо вмитися водою з проліском – дівчина буде вродливою.

Кажуть, що на Благовіщення навіть птахи гнізда не в’ють і не несуться.

Народні прикмети

Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень.

Якщо 7 квітня ще лежить на дахах сніг, то і на 1, і на 6 травня він у полі буде.

Який цей день – такий і кінець місяця.

Якщо на Благовіщення сонце сходить на чистім небі, то весна рання, якщо в полудень – середня, якщо ясно ввечері – пізня.

Ніч проти Благовіщення. Якщо вона тепла, то весна буде дружна; якщо за ніч мокрий рушник висохне надворі – рік буде врожайний, якщо наполовину висохне – на середній урожай, а якщо залишиться мокрим чи замерзне – буде мокре літо.

Якщо на Благовіщення дуже тепло, то на Великдень буде холодно.

Благовіщення без ластівок – холодна весна.

Якщо з’являться жаби і зникнуть, то стільки ще буде холодно.

На Благовіщення гарна погода – гарний врожай.

Якщо ввечері зоряно, то вродять коноплі.

Якщо на Благовіщення летить сніг – літо неврожайне.

Якщо на Благовіщення півень на порозі нап’ється, то на Юрія віл напасеться.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.