дивись.info

У Львові презентують нові роботехнічні платформи для експлуатації в особливих умовах

22 квітня у рамках фестивалю науки та інтелекту «Наукові Фестини» у Національному університеті «Львівська політехніка» продемонструють відвідувачам нові роботехнічні мобільні платформи.

Науковці та студенти Інституту інженерної механіки і транспорту Львівської політехніки продовжують свої розробки у галузі створення мобільних роботизованих платформ для експлуатації в особливих умовах, зокрема, і в зоні проведення військових дій. На щорічному фестивалі науки та інтелекту «Наукові Фестини», що його вже втретє проведе Університет 22 квітня, розробники дивуватимуть відвідувачів мобільними роботами МРП-05 «Борсук» та МРП-06.

Залежно від потреб, на мобільну платформу можна встановлювати різне спецобладнання – від блоків апаратури до кулемета чи маніпулятора для робота-розміновувача. Мобільних роботів застосовують у різних сферах, де існує небезпека для людини: на АЕС, пожежно-небезпечних об’єктах, у військовій справі.

МРП-06 уже потішила винахідників простотою у користуванні та порівняною дешевизною у виготовленні та експлуатації. Цей легкий мобільний робот на базі колісного шасі 4х2 призначений для використання на дистанціях до 200 м у середовищі з середнім рівнем невизначеності та агресивності. Робот призначений для проведення інспекційних перевірок території, пошук і знищення вибухонебезпечних предметів, охорони об’єктів на великих територіях, проведення радіаційної чи хімічної розвідки без участі людей на малодосліджених територіях.

А от «Борсук» на металевих гусеницях має взагалі надзвичайно різноманітне призначення і може використовуватися для практично будь-якого транспортування як апаратури, так і обладнання. Тут використано електромеханічний привід з задніми тяговими зірочками. Каркасний без бронезахисту корпус можна використати для закріплення обладнання та дистанціного переміщення навісних модулів різноманітного призначення. Робот може рухатися без підзарядки близько 1,5 год і має швидкість переміщення до 1,4 км/год.

Джерело: lp.edu.ua

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.