Віднині за тиждень Великдень: які традиції святкування Вербної неділі (Фото)

3
фото: Порадимо

Сьогодні християни Східного обряду відзначають Вербну неділю - одне із найбільших релігійних свят, яке припадає за 7 днів до Великодня.

Сьогодні християни Східного обряду відзначають Вербну неділю - одне із найбільших релігійних свят,  яке припадає за 7 днів до Великодня.

Незмінним атрибутом святкування в Україні та інших слов'янських народів у цей день залишаються вербові гілочки (в інших народів - пальмові гілки). Їх парафіяни несуть до храму, аби освятити. Адже тоді рослина набуває цілющих і захисних властивостей.

В народі побутує думка, що на Вербну неділю найпершими в церкві намагалися вхопити вербові гілки діти і молодь, бо кому дістанеться найбільша та найпишніша верба, той буде найщасливішим.

Освячена верба: властивості 

Традиційно освячені гілки верби люди несуть додому, де рослина упродовж року захищатиме оселю від зла і нещасть. Кладуть вербу в будинку поблизу ікони.

Перш за все, освяченою вербою прийнято поплескувати рідних і знайомих. Робити це варто промовляючи такі слова:

«Не я б'ю - верба б'є,

За тиждень Великдень,

А там недалечке червоне яєчко».

фото: Ukr.Media

Окрім того, гілочки верби прикладали до хворих місць на тілі людини. Також дуже часто рекомендують з’їсти одну бруньку верби й запити свяченою водою. Тоді початок будь-яких важливих справ буде легким, а ще й додасть людини здоров'я.

Існує також традиція пересаджувати у Вербну неділю хатні рослини.

Важливим цей день є і в житті молодих дівчат. Подейкують, якщо зранку в цей день подумати про вподобаного хлопця, до вечора він обов'язково з'явиться.

Викидати освячену вербу категорично заборонено. Зазвичай, навесні минулорічною вербою у селах виганяють на пасовище худобу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: