• USD: 39.10
  • EUR: 40.80

ЛКП «Збиранка» зливає у міську каналізацію неочищені інфільтрати зі сміттєзвалища

ЛКП «Збиранка» зливає у міську каналізацію неочищені інфільтрати зі сміттєзвалища

ЛКП «Збиранка» скидає 50-70 куб м інфільтрату з Грибовицького сміттєзвалища без попереднього очищення та погодження такого зливу на очисні споруди ЛМКП «Львівводоканал».

Про це повідомив депутат Жовківської районної ради Ігор Муравський.

З відповідними скаргами він звернувся до Держекоінспекції, прокуратури, ГУ Нацполіції та Держпродспоживслужби.

«Просимо провести позапланову перевірку дотримання природоохоронного законодавства при скиді інфільтрату ЛКП «Збиранка» та прийманні інфільтрату ЛМКП «Львівводоканал», – йдеться у скаргах.

Приводом для вимоги провести перевірку стала двостороння додаткова угода між ЛМКП «Львівводоканал» та ЛКП «Збиранка», яка вступила у дію 1 березня нинішнього року і є продовженням договору від 1 серпня 2012 року з деякими змінами.

На сьогодні проблема інфільтратів на Грибовицькому сміттєзвалищі стоїть особливо гостро. Незважаючи на те, що полігон більше не експлуатується, опади призводять до підвищення рівня стічних вод в озерах-відстійниках. Відтак злив відходів у каналізаційну систему зміг би частково вирішити цю проблему, якби не одне «але». Перед зливом у каналізаційну мережу інфільтрат потрібно очистити. А як випливає з наявних документів, жодна очистка не здійснюється.

ЛМКП «Львівводоканал» на інформаційний запит МБО «Екологія-Право-Людина» відповіло, що до запуску готується установка для очистки інфільтрату. Однак  її потужність – до 15 куб м на добу. А цього аж ніяк недостатньо.

«Завершені роботи по об’єкту «Будівництво напірного трубопроводу для аварійної відкачки стічних вод до каналізаційної мережі м.Львова». Інфільтрати по трубопроводу після обробки гіпохлоридом натрію в об’ємі 100 куб м на добу планується перекачувати до міської каналізації….

В даний час підготовлено проект додаткової угоди на прийом інфільтратів в обсязі 80 куб м на добу і направлено в ЛКП «Збиранка» для підпису», – зазначено у відповіді на інформаційний запит.

У технічних умовах щодо проектування каналізаційної мережі від збірників інфільтрату міського полігону твердих побутових відходів у с. Грибовичі ЛМКП «Львівводоканал» від 2010 року зазначено, що йдеться 100 куб м на добу, однак вказано, що перед відведенням стоків у колектор передбачити їх очистку (механічну, хімічну…), щоб концентрація забруднюючих речовин не перевищувала граничну допустиму концентрацію (ГДК), встановлену «Правилами приймання стічних вод…»

«Як нам стало відомо із відповіді ЛМКП «Львівводоканал» від 27 березня ЛКП «Збиранка» отримала лише копію технічних умов на проектування каналізаційної мережі збірників інфільтрату міського полігону ТПВ в с. Грибовичі ще у 2010 році. Технічних умов на приєднання до системи міської каналізації в ЛКП «Збиранка» немає станом на 23 березня 2017 року», – повідомив Ігор Муравський.

Аналіз інфільтратів, зроблений лабораторією Львівводоканалу засвідчує, що показники значно перевищують допустимі значення для скидання у міську каналізацію. Загалом йдеться про перевищення у 10-16 разів.

Крім того, було виявлено, що результати лабораторних аналізів, проведених Львівводоканалом, різняться від результатів «Гірхімпрому» – вони значно занижені.

«За таких умов скидання інфільтратів у міську каналізацію є незаконним та таким, що може призвести до руйнування каналізаційної системи та системи очистки каналізаційних стоків, до забруднення водних об’єктів, куди проводиться скидання води після КОС ІІ, а відповідно і збитків біорізноманіттю та   рибним ресурсам цих об’єктів…»  – зазначено у скарзі.

Через ситуацію, що склалася, депутат Жовківської райради вимагає припинити зливання інфільтратів до міської каналізаційної мережі без попередньої очистки, ліквідувати витік інфільтрату з підніжжя сміттєзвалища, а також дамби, бо це призводить до забруднення водоносної системи і грунтів. Крім того, провести відкритий тендер на закупівлю обладнання для фізико-хімічної очистки фільтратів Грибовицького сміттєзвалища.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: