дивись.info

У Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь

У храмі Гробу Господнього в Єрусалимі сьогодні, 15 квітня, у Велику суботу, зійшов Благодатний вогонь, який очікували паломники з усього світу.

Як повідомляє Центр інформації Української православної церкви Московського патріархату, сходження Благодатного вогню цього року відбулося о 14.22 за київським часом.

Вогонь у храмі швидко передавався віруючими, які запалювали від нього свої свічки, після чого його роздали тисячам людей біля храму.
Свідками дива стала українська делегація на чолі з керуючим справами УПЦ МП митрополитом Антонієм (Паканичем).
«Велика субота – день великої надії. Ми вже знаємо, що Господь воскресне – це історична подія. Щоб підкріпити нашу віру, Господь посилає нам Велике чудо сходження Благодатного вогню. Цей вогонь як провісник Пасхи Христової освячує життя. Ми знаємо, що Великдень прийде, що Бог любить людину і що Господь має терпіння на нас. Він прийшов на землю, щоб подолати людську гріховність, щоб дати вічне життя. Благодатний вогонь – саме те тепло Божої благодаті, яке зігріває кожну людину», – зазначив митрополит Антоній.

За його словами, Благодатний вогонь в перші хвилини сходження не обпікав і нагадував зігріваючі сонячні промені. Він поступово нагрівався, але не обпалював.
«Це важливо для всіх віруючих людей, незважаючи на те, де вони живуть і якої національності. Сходження Благодатного вогню підтверджує, що в Христі всі люди любимі Богом», – говорить митрополит Антоній.
Під час сходження Благодатного вогню лунали молитви на різних мовах.
«Є люди, які свою близькість до Бога переживають у мовчанні, а є темперамент православних арабів, які висловлюють свою любов до Бога танцями. Це також дуже важливо. Українці – це народ посередині цих темпераментів. Ми чекаємо на Благодатний вогонь, бо це тепло, яке Господь подає кожній людині. А ми нині усі потребуємо такої теплоти. На нашій рідній землі так багато горя. Благодатний вогонь має зігріти кожну сім`ю. Сподіваємося, що через цю благодать Пасхи Христової, провісником якої є Благодатний вогонь, Господь надасть нам розуміння, пошле мир і згоду», – зазначив керуючий справами УПЦ МП.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.