дивись.info

Кабмін дозволив медикам використовувати європейські протоколи лікування

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман дав доручення щодо завершення і впровадження державної реєстрації в триденний термін наказу Міністерства охорони здоров’я від 29 грудня 2016 року «Про внесення змін до наказу від 28 вересня 2012 №751».

Відповідне рішення було прийнято сьогодні на засіданні уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

«Нам систему охорони треба міняти, в тому числі і протоколи лікування взяти ті, які в європейських країнах і тоді ситуація буде зовсім іншою», – заявив Гройсман.

Натомість заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський зазначив, що днями повинні бути затверджені 16 нових номенклатур препаратів за міжнародними протоколами.

«Ми змогли виключити застарілі препарати, які не мають доведеної ефективності та включити нові відповідно до нових міжнародних протоколів. Всього вже затверджено 20 номенклатур, громадське обговорення інших 16 завершується сьогодні», – заявив Лінчевський.

Міністр юстиції Павло Петренко заявив, що введення європейських і американських протоколів лікування в Україні відбудеться найближчим часом.

«Ми спільно Міністерством охорони здоров’я розробили проект урядового протокольного рішення. Це дозволить нам зареєструвати відповідний наказ і буквально вже з наступного місяця українські лікарні зможуть застосовувати передові європейські протоколи лікування», – заявив міністр.

За його словами, до кінця наступного тижня такі нормативні акти вже будуть фактично зареєстровані.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про заяву віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка, що в урядовій програмі «Доступні ліки» беруть участь вже більше 2 тисяч аптек.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.