дивись.info

Указ Трампа «Купуй американське, наймай на роботу американців» може вплинути на український ІТ сектор

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп підписав указ «Купуй американське, наймай на роботу американців», який посилює захист певних вироблених у США товарів та передбачає зміну практики видачі віз іноземцям, що володіють певними навичками, – так званих віз H-1B.

Як повідомляє «Голос Америки», підписання указу відбулось до розгляду Конгресом відповідного законопроекту про реформування системи робочих віз для висококваліфікованих працівників H-1B.

Програма робочих віз для висококваліфікованих працівників H-1B є популярною серед високотехнологічних компаній США. Щороку в рамках цієї програми видається 85 тис. віз, що дозволяє компаніям залучати до роботи працівників технічних спеціальностей з усього світу, серед яких багато програмістів з України.
У повідомленні зазначається, що президентський указ надсилає чіткий сигнал виконавчій владі США про початок перегляду системи залучення іноземних працівників, а також посилення захисту американських виробників в системі державних закупівель США.

«Тільки найкваліфікованіші та найвисокооплачуваніші працівники повинні мати доступ до цієї програми …, адже зараз великим компаніям часто вигідно звільнити працівників і наймати спеціалістів за кордоном. Наразі 80% працівників за візами H-1В отримують зарплати нижчі за середні у галузі», – заявив високопосадовець США під час брифінгу в Білому домі, присвяченому новому указу Трампа.
У повідомленні нагадується, що висока кваліфікація та добра репутація українських програмістів забезпечила стійкий попит на послуги українських технологічних компаній і стрімкий розвиток аутсорсингу. Посилення візових вимог може негативно позначитись на розвитку цього сектору.

Інша частина указу – «Купуй американське» – стосується посилення нагляду за виконанням вже існуючих положень стосовно використання товарів американського виробництва для таких проектів як, наприклад, американська залізниця Amtrak. На брифінгу високопосадовці Білого дому окремо вказали на необхідність захисту інтересів виробників сталевих слябів у зв’язку з дотриманням відповідних стандартів.
«Якщо використовується нижчий стандарт …, сляби імпортуються з таких країн як Росія чи Китай, і тільки 10% сталі виробляється у Сполучених Штатах, що негативно впливає на робочі місця», – сказав представник Білого дому.

Хоча обсяги поставок української сталі до США наразі є незначними, жорсткіші умови поставок для американських закупівель можуть мати вплив на загальну ситуацію на світових ринках, зазначається у повідомленні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.