дивись.info

Політолог Олексій Полтораков розповів, чому Україні не варто боятися перемоги Ле Пен на виборах

Політолог Олексій Полтораков розповів, чому Україні не варто боятися перемоги Ле Пен на виборах

«Можна видихнути з полегшенням», «Сталося неймовірне», – пишуть провідні французькі ЗМІ, реагуючи на результати першого туру виборів у Франції, на яких ліберал Еммануель Макрон переміг ультраправу Марін Ле Пен. Утім, після неочікуваної перемоги Дональда Трампа, результати виборів передбачити важко.

ІА Дивись.info поцікавились у політолога, чи вистоїть Європейський Союз у разі перемоги Марін Ле Пен та який кандидат буде найвигіднішим для України.

Кандидат політичних наук Олексій Полтораков переконаний, що вибори у Франції принципового значення для України не мають.

«Для Франції це технічна внутрішня подія. Маємо справу із протистоянням конкуренції двох сценаріїв популізму: лівого та правого. Утім, це навряд чи змінить політику Франції як по відношенню до ЄС, так і по відношенню до України. Обидва кандидати заявили про своє скептичне відношення до ЄС, тому можна прогнозувати, що принципово нові проекти щодо європейської інтеграції пропонувати не будуть», – зазначив експерт.

Читайте також: Сміттєвий меморандум імені Гройсмана, гра Порошенка і султан Ердоган. Політичний огляд тижня

За словами політолога, так званого «Frexit» не варто боятися:

«Навіть попередні популістські заяви не свідчать про те, що вони будуть піднімати ініціативи про вихід Франції з Європейського Союзу. Франція продовжуватиме займати своє місце за столом Норманського формату і брати участь у Мінському процесі. Різких антиукраїнських настроїв від Франції також не варто очікувати».

Вплив виборів у Франції на європейсько-українські відносини не варто перебільшувати,
Олексій Полтораков

Олексій Полтораков наголошує, що необхідно розділяти праворадикалів і праворадикальну риторику.

«Коли кандидат, який вживав подібну риторику, приходить до влади, він її залишає. Якою б не була риторика майбутнього президента, коли він зіштовхнеться із вантажем конкретних проблем, по Сирії, по Кореї, Росії та Україні, йому доведеться приймати жорсткі принципові рішення, які не завжди відповідатимуть риториці», – резюмує експерт.

Нагадаємо, що у Франції станом на ранок понеділка, 24 квітня, підраховано всі виборчі бюлетені у першому турі голосування на виборах президента. гідно з даними отриманими на підставі обробки бюлетенів центрист Емманюель Макрон набирає 23,75% голосів, представниця ультраправих Марін Ле Пен – 21,53%, консерватор Франсуа Фійон – 19,91%, Жан-Люк Меланшон – 19,64%.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.