дивись.info

У Львові облаштують культурний простір для людей з особливими потребами

У Львові облаштують культурний простір для людей з особливими потребами

Для людей з особливими потребам забезпечать доступність до культурних закладів міста Львова.

Про це повідомила під час брифінгу директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

З її слів, у місті є 70 комунальних установ культури і лише у 4-ох з них встановлені пандуси. Відтак  цього року заплановано облаштувати пандусами ще 8 установ культури. Також буде створено карту міста, на якій позначать установи культури, які є приязними до людей з обмеженими можливостями.

«Уже кілька років головними пріоритетами для розвитку культури у Львові на 2017 рік є децентралізація культурних установ, створення нових осередків культурно-громадської  активності мешканців. Тож наскрізною темою має бути також  і забезпечення інклюзивності закладів культури. Дуже важливо, щоб доступ до культурного продукту мали всі верстви населення та не відчували бар’єрів – ані фізичних, ані моральних. Встановлення пандусів та облаштування інших необхідних речей має бути пріоритетом для європейського і відкритого міста, яким є Львів».

Як зазначив позаштатний радник міського голови, голова правління ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» Ярослав Грибальський, у місті частина установ розміщено в старих будівлях – пам’ятках місцевого значення, облаштування яких потребує відповідних дозволів, або ж на верхніх поверхах, де немає ліфтів, що ускладнює  облатування доступності для маломобільних груп.

«Кажуть, що Львів – відкритий для світу, але насправді він не є відкритий для всіх верств населення і над цим треба працювати. Відтак зараз ми маємо вирішити, що першочергово ми мали б зробити, провести аналіз, в якому стані перебувають всі 70 об’єктів. Ті об’єкти, які є доступними – нанести на мапу Львова, щоб мешканці могли орієнтуватись. А також закласти витрати на об’єкти, які не є доступними у бюджет 2018 року. І таким чином, ми можемо крок за кроком відкрити Львів для світу».

На думку депутата ЛМР, голови ГО «Батьки в дії» Юлії Гвоздович, потрібно також врахувати доїзд до закладів культури, облаштування спеціальних паркомісць та санвузлів для маломобільних груп населення.

«Спілкуючись з батькам, які мають малих дітей, розуміємо, наскільки бракує доступності і толерантності в суспільстві до людей маломобільних категорій населення. Зокрема, донедавна у Палаці культури Г. Хоткевича висіло оголошення про заборону входу з дитячими візками. Є певне нерозуміння, що молодим батькам, людям, які перебувають певний час з обмеженням мобільності, також важливо соціалізуватися і мати змогу бути присутніми різних установах та закладах культури».

Додамо, що у Львові також проведуть опитування з метою збору інформації, визначення пріоритетності та поетапного впровадження «приязності» установ культури до маломобільних груп.

Джерело: Lvivrada.gov.ua

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.