дивись.info

У Львові виселяють Російське культурне товариство

У Львові виселяють Російське культурне товариство

Саме зараз на вулиці Короленка, 1А у Львові триває виселення з приміщення Російського культурного товариства.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

«У ці хвили завершується виселення Російського культурного товариства із приміщення на вул. Короленка, 1 а. Виселення проводить виконавча служба управління юстиції. Ми це зробили антиукраїнське кубло у Львові нарешті закрили!» – написав Гірняк.

Нагадаємо, що на сесії ЛОР, яка відбулась  торік, 25 жовтня, ухвалили рішення виселити Російський культурний центр із комунальних приміщень облради і повернути будівлю у власність комунальної установи «Нерухомість і майно». Її мають відремонтувати і обрати нових орендарів. Було вирішено, що ними стануть волонтерські організації, музей Революції Гідності тощо.

7 грудня 2016 року Господарський суд Львівської області зобов’язав Російський культурний центр звільнити приміщення на вул. Короленка, 1А.

Після цього ЛОР вимагала у Російського культурного центру звільнити комунальні приміщення до 14 листопада. Оскільки вони цього не зробили, юристи облради подали позов про примусове виселення.

На адресу Російського культурного товариства неодноразово звучали звинувачення через антиукраїнську пропаганду. Заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк звернувся до СБУ з приводу виявлених у приміщенні Російського культурного центру у Львові примірників газети «Русский вестник» з антиукраїнськими пропагандистськими матеріалами. Про це він заявив 12 листопада.

“Кілька номерів газети виявили працівники облради під час огляду приміщення на Короленка,1А, де поки ще розташовуються російські товариства. Я не буду давати експертної оцінки, але, як громадянин, проаналізувавши публікації «Русского вестника», я був шокований — це відверта антиукраїнська пропаганда, що продукується буквально у якихось 200 метрах від обласної ради, — сказав Володимир Гірняк. — Можу процитувати: «…Наши политики „проспали“ этот процесс реабилитации нацистских прихвостней, всех этих „героев“ ОУН-УПА…». Або возвеличування Сталіна з називанням його «Богом даним нам правителем». Або передруки антиукраїнських статей Бузини. Усе це «Русский вестник».

Натомість журналіст Роман Онишкевич на своїй сторінці у Facebook навів ще кілька цитат з матеріалів «Русского вестника», які викликають особливе обурення: «Теперь настало время реабилитировать Сталина… Да, Сталин нам дан Богом, он создал такую державу, которую сколько не разваливают, а не могут до конца развалить…», «…С вероятностью 99 % Россия опять не явится на войну. Воевать придется с армиями ДНР/ЛНР, которые могут получить усиление за счет населения освобождаемых регионов. То есть война останется гражданской».

Слідчі УСБУ у Львівській області відкрили 28 грудня кримінальне провадження за ознаками розпалювання національної ворожнечі в газеті Російського культурного центру у Львові «Русский вестник». Про це повідомила речниця львівського СБУ Мирослава Клячківська.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.