дивись.info

Японський острів, який заборонено відвідувати жінкам, оголосять об’єктом ЮНЕСКО

Японський острів, який заборонено відвідувати жінкам, оголосять об’єктом ЮНЕСКО

До списку заповідних історичних об’єктів ЮНЕСКО рекомендували включити японський острів, який заборонено відвідувати жінкам, пише ВВС.

Як повідомляється, острів Окіносіма, що на південному заході Японії вважається настільки священним у синтоїстів, що лише чоловікам дозволяється його відвідувати, пише газета «Асахі-сімбун». Але чоловікам заборонено будь-що вивозити з острова.

Консультаційний комітет ЮНЕСКО прийняв рекомендацію про надання острову статусу об’єкта програми Всесвітньої спадщини, а остаточне рішення ухвалять в липні в Парижі.

На острові розташований храм, присвячений богині моря. Острів Окіносіма був місцем, де відбувалися ритуали в ім’я порятунку моряків, що терплять лихо. Релігійні заборони діють на острові досі. Чоловіки, які прибувають на острів, зобов’язані роздягатися догола і пройти обряд очищення, а потім ніколи не розповідати про своє перебування на острові.

«Якщо острів стане пам’яткою ЮНЕСКО, ці проблеми доведеться вирішувати», – пише газета «Асахі-сімбун», відзначивши, що на острові можуть з’явитися туристи.

Але поки що про скасування заборони на відвідання острова жінками не йдеться. «Наша позиція залишиться незмінною, навіть якщо острів стане пам’яткою ЮНЕСКО», – кажуть синтоїсти, що живуть у храмі.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.