дивись.info

У дворику Музею історії релігії відбувся вечір давньої духовної музики

У дворику Музею історії релігії відбувся вечір давньої духовної музики

В рамках святкування Дня міста сьогодні у дворику Львівського музею історії релігії, що біля Домініканського собору, відбувся вечір давньої духовної музики «Спраглі справжнього…» з літургійно-музичним центром «ПЕРЕДАННЯ».

Про це інформує прес-центр ЛМР.

Годину для учасників заходу виконували давні наспіви. Захід зібрав цілий дворик охочих послухати давню духовну музику.

«Учасники заходу мали змогу почути давні наспіви, текстам деяких є тисячоліття, музика ж записана 5-7 століть тому. Це звуки, які відтіняють тишу, звуки які засвічують Світло, яке народжується зі Слова», – зазначає координатор-менеджер літургійно-музичного центру «ПЕРЕДАННЯ» Неля Ільченко.

Нагадаємо, Літургійний центр «ПЕРЕДАННЯ» досліджує давню духовну традицію. Він сформувався навколо спільнот Біблійної школи та спільноти церковних співців «КЛІРОС», які за основу свого літургійного-музичного і творчого руху та пошуку від початку свого утворення взяли живе і досвідне заглиблення у скарбниці візантійсько-українського храмового благочестя. Колектив виник у 2015 році у Лаврі Святого Йоана Хрестителя, при монастирському храмі Софії Премудрості Божої, УГКЦ, (м. Львів). Літургійним пріоритетом для співців «КЛІРОСУ» є вслухання і праця над традиційною візантійсько-українською монодією.

Наприкінці 2016 року опубліковано літургійний збірник української середньовічної монодії «СТИХИРАР». Він став плодом багаторічної праці керівника хору «КЛІРОС». Збірник є водночас богослужбовою книгою і науковою працею. Його укладеного на основі традиційних гімнів богослужбового жанру стихир XVI-XVIII ст. До репертуару хору входять численні богослужбові піснеспіви давньої української монодії добового кола богослужінь. Особливість праці полягає у духовно-літургійному осмисленні і музичній адаптації творів до сучасної богослужбової практики. Основа співу «КЛІРОСУ» – це входження у Слово і його вираження у співі.

Спільнота «Кліросу» є осердям літургійно-музичного центру «ПЕРЕДАННЯ». У 2017 році розпочато важливий проект – літургійно-музичний «ПРАКТИКУМ», метою якого є донесення до керівників хорів і співочих груп малознаних музичних перлин духовної традиції українського християнства.

Також у рамках цього проекту заплановано важливу подію – Перший Фестиваль Давньої Української Церковної Музики «Під Покровом», який відбудеться у Львові 13-15 жовтня 2017 року.

Контактна особа – Неля Ільченко, координатор-менеджер літургійно-музичного центру «ПЕРЕДАННЯ», тел.: 067 6727810.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.