дивись.info

Обласні депутати вимагають демонтувати Монумент Слави у Львові

Обласні депутати вимагають демонтувати Монумент Слави у Львові

Депутати Львівської обласної ради прийняли звернення до Львівської міської ради та ЛОДА щодо демонтажу Монументу Слави на вулиці Стрийській.

«Монумент Слави було зведено на честь збройних сил Радянського Союзу задля пропагандистської мети. Про це свідчать навіть описи у тогочасних туристичних путівниках, де говорять про «визвольний похід радянських воїнів на західноукраїнські землі».

Тож, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», монумент вважається символікою комуністичного тоталітарного режиму», – йдеться у зверненні.

Депутати заявляють, що згідно з пунктом 6 Перехідних положень Закону, монумент підлягає демонтажу органами місцевого самоврядування впродовж 6 місяців з дня набрання чинності цього Закону. Якщо ж орган місцевого самоврядування впродовж вказаного терміну не прийме рішення про демонтаж таких пам’ятників, то розпорядження про демонтаж повинен прийняти голова міста впродовж трьох місяців.

Натомість, депутати пропонують на місці Монументу встановити Меморіал пошани бійцям АТО.

«Вважаємо, що меморіал слід спорудити саме на перехресті вул. Стрийської та Героїв Майдану поблизу Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, адже за героїзм і мужність, виявлені під час російсько-української війни, 283 випускники цього навчального закладу нагороджені різними державними відзнаками, у тому числі 8 випускників удостоєні найвищого державного звання – Герой України, з них три – посмертно», – йдеться у зверненні.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.