дивись.info

МЗС України та Польщі говорили про примирення

Міністерства закордонних справ України та Польщі обговорили шляхи подальшого зміцнення співпраці у контексті примирення та увічнення пам’ятних місць, передає УНІАН.

18 травня 2017 року, в день 25-річчя Договору між Україною і Польщею про добросусідство, дружні відносини і співробітництво, відбулися політичні консультації на рівні керівників територіальних департаментів МЗС України та МЗС Республіки Польща.

Зазначається, що сторони предметно розглянули актуальні питання українсько-польського співробітництва та шляхи подальшої взаємодії з двостороннього, європейського та міжнародного порядку денного.

У ході консультацій було обговорено графік політичного діалогу на найвищому рівні на поточний рік, результати діяльності двосторонніх інституційних механізмів, стан співробітництва в прикордонній сфері, а також шляхи подальшого зміцнення гуманітарної співпраці у контексті примирення та увічнення пам’ятних місць.

У цьому зв`язку українська сторона висловила стурбованість стосовно демонтажу українського пам’ятника у с.Грушовичі (Підкарпатське воєводство, Республіка Польща) та наголосила на необхідності проведення консультацій уповноважених структур двох країн для вирішення існуючих проблемних питань.

Водночас, з польського боку було порушено питання щодо охорони дипломатичних та консульських установ Польщі в Україні.

Окрім того, за інформацією прес-служби, значну увагу було приділено реалізації Мінських домовленостей та розвитку подій на Донбасі. Сторони наголосили на важливості дотримання режиму економічних санкцій проти Росії до повного виконання нею взятих на себе зобов’язань у рамках Мінського процесу та відновлення територіальної цілісності України. Було відзначено необхідність активної присутності сторони ЄС у рамках реалізації низки проектів з відбудови територій, що постраждали від російської агресії.

Окремо було обговорено питання європейської та євроатлантичної інтеграції України, насамперед вдосконалення ініціативи ЄС «Східне партнерство».

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.