дивись.info

У Львові вшанували пам’ять померлих від епідемії ВІЛ/СНІДу

У Львові вшанували пам’ять померлих від епідемії ВІЛ/СНІДу

Сьогодні у Львові вшанували пам’ять померлих від епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні та у Львівській області.

Сьогодні у Львові біля пам’ятного знаку померлих від епідемії ВІЛ/СНІДу, що у сквері на перетині вул. Японської та Єфремова, представники БО «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» разом з представниками місцевої влади та всіма небайдужими вшанували пам’ять померлих від епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні та у Львівській області, передає прес-служба ЛМР.

Було відслужено поминальний молебень та з іменами померлих запустили повітряні кулі, що передають живим заклик боротися та жити повноцінним життям, оскільки від ВІЛ не вмирають – важливо вчасно виявити вірус імунодефіциту та приймати регулярну терапію.

«Наше першочергове завдання – забезпечити доступ до АРВ-терапії всім, хто потребує її. Наш обов’язок перед померлими від епідемії та найкращий спосіб віддати їм шану – забезпечити шанс на здорове та гідне життя всім хворим на ВІЛ у нашій області. Упродовж більш ніж 10 років БО «БТ «Мережа» м. Львів» завжди знаходиться на передньому плані боротьби з ВІЛ-інфекцією у Львівській області і підтримує у боротьбі за здоров’я та повноцінне життя більш, ніж тисячу клієнтів, які на даний момент знаходяться під супроводом нашої організації», – зазначив керівник БО «БТ «Мережа» м. Львів» Дмитро Тигач.

Нагадаємо, за час епідемії з 1987 по 2016 рр від СНІДу померло 41 760 українців. Але протягом останніх 4-х років смертність населення від ВІЛ знизилася на 11% — 10,4 смертей на 100 тис. населення у 2016 р. проти 11,5 у 2013 році. На початок 2017 року 74 780 осіб отримувало терапію (56,2% від загального числа ВІЛ-інфікованих пацієнтів), а ще у 2009 році – 15 871 особа (15,7% від загального числа ВІЛ-інфікованих пацієнтів).

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.