Директорку української бібліотеки у Москві ФСБ здав екс-львів’янин

Sharina
Наталія Шаріна

Завтра, 29 травня, очікується, що прокуратура озвучить у Міщанському районному суді Москви прохання щодо вироку Наталії Шаріній, директорці Бібліотеки української літератури.

Її звинувачують у розтраті та зберіганні екстремістської літератури. Судове слідство у справі завершилося 25 травня, пише Форпост.

«Нещасну жінку, цілком пересічну лояльну путінській Росії громадянку, розмазали по стіні і знищили їй здоров'я і долю за доносом і матеріалами, наданими ФСБ емігрантом зі Львова, заслуженим борцем з усім українським, гуру львівських росіян пана Сергія Сокурова. Я вже не кажу про те, що єдина реально екстремістська книжка (підкинута тими, хто проводив обшук в бібліотеці) - «Війна в натовпі» ефесбешного агента і рашистського провокатора Корчинського», - написав з цього приводу на своїй сторінці у Фейсбук публіцист і перекладач Андрій Павлишин.

Сергій Сокуров

Нагадаємо, в жовтні 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві пройшли обшуки. В бібліотеці намагалися знайти «екстремістську літературу». Тоді директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що потім провели обшуки у неї вдома і вилучили низку книг, зокрема книгу-збірник досліджень про Голодомор, видання Оксани Забужко, кілька примірників газети «Час руху» від 2011 року та грамоти від колишніх керівників України.

29 жовтня 2015 року під час перевезення з відділу поліції в ізолятор тимчасового утримання Шаріній зламали хребет. Про це розповів «ОВД-Інфо» адвокат Шаріної Євген Смирнов.

«В автозаку були жорсткі, чи то дерев'яні, чи то металеві сидіння. Водій не загальмував на лежачому поліцейському, автозак труснуло, і Шаріна вдарилася спиною», – йдеться у повідомленні.

Захист долучив до справи медичні документи про здоров'я Шаріної, в яких говориться, що вона страждає від наслідків компресійного перелому хребта, повідомляє ТСН.

Щодо Сергія Сокурова, то він, уродженець Красноярського краю, довгий час проживав у Львові. навчався на геологічних факультетах Дрогобицького нафтового технікуму та Львівського університету.  Певний час очолював у Львові Російське товариство, а у 1994 році повернувся в Росію й оселився під Москвою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: